Domácí lymfatické masáže

Lymfatické masážeLymfatická masáž (lymfodrenáž) - masáž, která rozproudí lymfu v těle. Lymfa je nažloutlá tekutina, která proudí v lymfatickém systému a odvádí toxiny (škodlivé látky) z těla ven. Proud lymfy je moderním způsobem života zpomalen, což má za následek nedostatečné odvádění škodlivých látek. Lymfatické masáže lze provádět pomocí přístrojů, speciálními sadami nebo ručně. Záleží vždy co raději preferujete. Navíc každý typ má své výhody a nevýhody. Lymfatické masáže jsou oblíbené nejen kvůli zdravotním, ale i kvůli kosmetickým přínosům. Mezi hlavní zdravotní přínosy patří odstraňování únavy a otoků nohou, detoxikace (vyplavování toxinů), pročištění lymfatického systému a zlepšení imunitního systému.

Nejčastěji jsou lymfatické masáže vyhledávány kvůli kosmetickým účinkům: odbourávání podkožního tuku a odstranění celulitidy. Aby došlo k žádoucím účinkům, je nutné chodit na lymfatické masáže pravidelně a hlavně poctivě. Je ale jasné, že někdy na to zrovna nemáte čas, chuť nebo obecně možnosti.
Na to je jen jediná rada, provádět lymfatické masáže doma. Už nebudete odkázáni na někoho jiného. Bude stačit vytáhnout přístroj, který vše udělá za vás.

Lymfatické masážeNa domácí lymfatické masáže si můžete pořídit lymfatické masážní legíny. Sada masážních vzduchových legín je určena na masáže celých končetin od stehen a lýtek, až po chodidla. Tyto legíny pracují na principu lymfodrenážní vzduchové masáže, podporují lymfatický systém a také je vhodná i pro osoby, které mají křečové žíly. Můžete je používat při sezení nebo při ležení.

Profesionální lymfatické masáže nejsou určeny jen pro masáž dolních končetin, ale také na masáže břicha a rukou. Komu by se nelíbilo nechat si masírovat břicho, kde se bude pomocí přístroje likvidovat tuk. Profesionální masáže jsou daleko lepší než jen masáže legínami. Stačí si jen obléknout "návlek", zapnout přístroj a užívat si masáž.

Přístroje na lymfatické masáže tak můžete mít doma již za pár korun. Investice se vám vrátí již po pár týdnech nebo měsících. Záleží na tom, který přístroj si vyberete. Už skončí úmorná cesta za někým jiným.


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.