Háčkované a dírkované kozačky

Kozačky Etsy

háčkované kozačky


V dnešním módním světě je povoleno téměř všechno. Můžete nosit, co chcete a kdy chcete. V obchodech je velmi široká nabídka nejen oblečení, ale i obuvi. Takže můžete vždy vybrat to, co se vám líbí. Kromě extravagantního oblečení přicházejí do módy i extravagantní boty. Znáte háčkované a dírkované kozačky? Jedná se o velký trend, který některé ženy mají rády a jiné naopak nenávidí. Do jaké skupiny se řadíte vy?

Háčkované kozačky

Tyto kozačky, které jsou celé háčkované, vypadají velmi zajímavě a hlavně si je dívky a ženy velmi oblíbily. Díky jejich provedení se vám noha v létě nepotí, vypadají skvěle a mezi další výhodu patří, že si je můžete jednoduše uháčkovat doma. Tyto letní kozačky mohou být vysoké nad kotníky, do půli lýtek nebo až ke kolenům. někdy se zajímavě během chůze sesunou směrem dolů, takže máte i za pochodu nový trend. Kozačky většinou bývají v jedné barvě, podrážku mají klasickou z gumy (takže se nemusíte obávat jistých trapných situací) a vybrat si můžete z mnoha druhů.

Nevýhodou je, že háčkované kozačky v běžných obchodech jen tak nenaleznete. Můžete si je koupit u trhovců, v zahraničí, v různých internetových obchodech, ale v obchodech typu Baťa či Deichmann je zatím nenajdete. Můžete si je udělat i doma: u ševce koupíte podrážku a boty pak můžete háčkovat přesně podle vaší nohy. Různé návody na přesný postup určitě najdete na internetu.

Dírkované letní kozačky

Co říkáte na to, že byste si místo klasických letních kozaček pořídila dírkované kozačky (perforované kozačky)? Tyto dámské kozačky vypadají velmi zajímavě. Kožené kozačky na sobě mají drobné dírky, které jsou vždy pravidelně vyděrovány nebo tam bude nějaký vzor. Často se prodávají v béžové, bílé, hnědé nebo černé barvě. Zajímavě vypadají kotníčkové perforované kozačky.

Na rozdíl od háčkovaných, tak děrované kozačky koupíte i v normálních obchodech typu Baťa, CCC nebo Mixer. Kozačky mohou být kotníčkové nebo až ke kolenům s podpatkem nebo bez něj. Dále se prodávají i jiné děrované boty jako jsou mokasíny, baleríny nebo polobotky. Tyto zajímavé boty hledejte v nových kolekcích 2014 u některých značek obuvi.

Které letní kozačky se vám líbí více? Děrované nebo háčkované?

Děrované kozačky Baťa

děrované kozačky

Foto: etsy.com, bata.cz
Podívejte se na:
5 módních trendů na rok 2014
Boty se cvočky vám nesmí doma chybět
Letní kozačky musíte mít


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.