Osvědčené rady pro rychlejší růst vlasů

dlouhé vlasy

11.9.2014
Dlouhé vlasy jsou často považovány za symbol krásy a znak jejich zdraví a vitality. Ne každé z nás však rostou tak rychle, jak bychom si přály. Naštěstí existuje spousta tipů a triků, jak jejich přirozený růst urychlit. Prozradíme, jak na to.

Každých 6-8 týdnů si zastřihujte konečky

Možná si řeknete, že je to divné, když chcete vlásky delší. Ve skutečnosti je to ale povzbudí k rychlejšímu růstu. Jistě, vlasy rostou od kořenů a zastřihování konečků je samo o sobě neprodlouží. Ale roztřepené konečky jim ubírají na síle a zdraví. Ideální je ostříhat každých 6-8 týdnů cca půl cm. Pamatujte, že chcete i zdravé, nejen dlouhé vlásky.

Dopřejte si masáž horkými olejíčky

Nahřejte vlasový olejíček, důkladně vmasírujte do pokožky hlavy a brzy poznáte účinky - vaše vlasy budou silnější, jemnější a také delší. Nejlepší je jojobový, kokosový, olivový nebo palmový olej a olej z hroznových jader.
Dobrá je také běžná jemná masáž pokožky hlavy po každém mytí asi na půl minuty až minutu.

Používejte kopřivový a březový šampón

Oba tyto šampóny mají velmi pozitivní vliv na růst vlasů, najděte si ale takové, které neobsahují silikony. Vždy poveďte i masáž, ať podpoří růst nových vlasů. Výborná je také maska z kopřiv a pití kopřivového čaje.

Udělejte si domácí masku

Z vaječných bílků: Bílky jsou známé pro své léčivé vlastnosti a schopnost obnovit hebkost a lesk vašich vlásků. Okamžitě ucítíte, že jsou zdravější a silnější, což v konečném důsledku povzbudí i jejich růst.
Z brambor: Vymačkejte šťávu ze 3 brambor, přidejte žloutek a trochu medu. Je to zcela přirozený způsob pro rychlejší růst vlasů.

Pijte hodně vody

Voda pomáhá tělu odplavovat toxiny a je to snadná přírodní metoda, jak urychlit růst vlasů. Pokud denně vypijete asi 8 sklenic, nejen, že se budete cítit lépe, ale také vaše vlasy budou silnější a čím jsou silnější, tím rychleji rostou. Voda je navíc udržuje hydratované a hydratované vlasy jsou šťastné vlasy, protože suché se častěji lámou.

Češte si vlásky s péčí

Pečlivé kartáčování 1x-2x ráno a 1x-2x večer stimuluje krevní oběh v pokožce hlavy, vyživuje vlasové folikuly a zajišťuje vlasům nerušený růst. Nekartáčujte však mokré vlasy. Na zacuchané vlasy jsou vhodnější hřebeny se širokými zuby.

Vyhýbejte se foukání a žehlení

Pokud to není nutné, foukejte a žehlete si vlásky co nejméně. Budou zdravější a nebudou se tak třepit. Také je oslabuje i kulmování.

Zařaďte do svého jídelníčku hodně bílkovin

I jídla, která konzumujete, mají vliv na růst vlasů. Pokud budete jíst potraviny bohaté na bílkoviny, brzy uvidíte obrovský rozdíl v kvalitě a růstu svých vlásků. Omezte nezdravá jídla a zaměřte se na vyvážený jídelníček - vlasům nejvíce prospívají mořské ryby jako losos, tuňák, sardinky nebo makrely, vejce, obiloviny, oříšky a spousta zeleniny (hlavně mrkev a zelená zelenina).

Nezapomínejte na vitamíny

Pokud vašemu tělu chybí dostatek vitamínů, projeví se to i na vlasech - budou suché a křehké. Pro růst vlasů jsou nejdůležitější vitamíny B (hlavně biotin - B7 neboli vitamín H, který najdete především v játrech, arašídech, žloutcích, houbách, grapefruitech či vodním melounu), ale také A a C. Konzumujte potraviny na ně bohaté a zobejte vitamíny. Výborný na zrychlení růstu je Biosil, který koupíte v každé lékárně.

Používejte éterické olejíčky

Éterické (esenciální) oleje jsou skvělou volbou. Zkuste smíchat několik kapek levandulového, rozmarýnového, tymiánového, cedrového a jojobového oleje a vmasírujte do pokožky hlavy - tato směs vlásky posílí a porostou mnohem rychleji.

Jablečný ocet je zázračný

O jablečném octu je známo, že pomáhá na spoustu věcí a ani růst vlasů není výjimkou. Smíchejte jej s trochou vody a po každém mytí jím vlásky opláchněte. Stimuluje vlasové folikuly a díky tomu pak vlasy rostou rychleji. Můžete přidat i pár kapek esenciálního oleje. A nebojte, vlasy nebudou octem smrdět.

Dávejte přednost přírodním přípravkům před těmi na silikonové bázi

Ačkoli v reklamách přípravky obsahující silikon slibují zdravé a hebké vlasy, v dlouhodobém horizontu jim škodí. Ucpávají vlasové folikuly a zvyšují produkci mazu, takže vlásky jsou pak slabší a pomaleji rostou. Pozor také na časté používání stylingových přípravků.
Naopak vybírejte přírodní produkty, masírujte hlavu horkými oleji nebo používejte domácí masky - časem uvidíte, že vaše vlasy jsou zdravější a delší.

Nenanášejte kondicionéry na pokožku hlavy

Šamponování je samozřejmě nezbytné, ale kondicionéry aplikované na pokožku hlavy způsobují, že vlasy jsou neposlušné, vypadávají a dokonce hrozí riziko lupů.
Naopak, pokud je to možné, naneste kondicionér, sedněte si do parní lázně a nechte 10 minut působit. Teplo z páry umožní přípravku do vlasů proniknout hlouběji a navíc zajistí lepší vstřebávání živin. Vlásky okamžitě budou zdravější, jemnější a porostou rychleji. Popř. si po umytí vlasů a aplikaci kondicionéru zabalte vlasy do nahřátého ručníku.

Nemyjte si vlásky příliš často

Mnoho lidí se domnívá, že je nutné mýt si vlasy každý den, ale v tom případě se rychleji mastí a spotřebujete spoustu přípravků, místo toho, aby si oddechly. Ideální je mýt si vlasy 2x-3x týdně nebo mezitím používat suché šampony. Tak budou mít čas produkovat přirozený olej a také pěkně růst.

Pozor na sluníčko

Rychlejšímu růstu vlasů pomůže rovněž chránit je před ostrým sluncem, zejména v létě. Noste kšiltovku, klobouk nebo šátek. Pozor i na opalování na přímém slunci, popř. před ním použijte palmový olej.

Když spíte

Pokud spíte na bavlněných polštářích, určitě na nich každé ráno najdete vypadané vlasy. Řešení? Kupte si polštáře z hedvábí. Jsou k vláskům jemnější, protože tolik netřou a neelektrizují. Také jsou šetrnější k vaší pokožce.
Nemějte přes noc pevně spletené vlasy nebo pevný culík.

Vyhněte se stresu

Vlasy často vypadávají při stresu. Vyzkoušejte jógu, tanec, cvičení, poslech relaxační hudby, procházku do přírody nebo cokoli vám pomůže - budete se cítit lépe vy i vaše vlasy.

Podívejte se na:
Udělejte si rybí cop
Podzimní móda plná elegance, koženky a zajímavých barev
Podzimní boty od Deichmanna


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.