Jak se ostříhat bez kadeřníka sama doma?

stříhání vlasů

11.10.2014
Ani kadeřník na doporučení nezajistí to, abyste byla s výsledným účesem spokojená. Někdy to totiž vypadá, že kadeřník nebo kadeřnice pořádně nerozumí přáním svých zákaznic a místo jen zkrátit konečky nebo prostříhat vytvoří s vlasy něco nepředstavitelného. To se pak člověku chce brečet a lituje, že tam vůbec šel. Co tak místo marné návštěvy si raději ostříhat vlasy sama doma? Aspoň budete vědět, komu za to můžete vynadat.

Určitě se i vy sama doma zvládnete ostříhat, pokud ale máte krátké vlasy, tak to raději nezkoušejte (je nutný cvik). Při delších to určitě není žádný problém. Uvidíte, že vám to půjde, protože se jedná opravdu o jednoduchý postup. Pokud ale o sobě víte, že si na to netroufnete nebo že jste nešikovná, tak se obraťte na profesionála. Nezapomeňte, že ostré kadeřnické nůžky jsou nutností.

Postupný sestřih

Jeden z velmi oblíbených účesů je postupný sestřih. Je jedno, jestli máte dlouhé vlasy nebo kratší, pořád je populární a velmi častý. Postupně sestříhané vlasy si můžete vytvořit i doma, protože existuje kouzlo s culíkem, díky kterému se vám to podaří.

Metoda s culíkem

Nejprve si vykartáčujte vlasy a udělejte si v předklonu culík na temeni hlavy - hned u čela. Culík musí být pečlivě vyčesaný.
Druhou gumičku dejte na ohon na místo, kde budete chtít vlasy zkrátit.
Ostrými nůžkami těsně nad gumičkou vlasy ustřihněte. Můžete je také trošku prostříhat.
Poté můžete gumičky sundat a vlasy učesat.
Jak se to přesně dělá, se můžete podívat na tato videa:

Jak na stříhání do rovného střihu

Mezi další oblíbený střih jsou rovné vlasy vzadu.
Vlasy si umyjte a pořádně pročesejte. Vytvořte si klasický culík, který splývá na zádech. Sepněte si jej gumičkou a poté přidejte další gumičku před místem, kde je budete chtít zkrátit. Poté je rovně sestřihněte. Při kratších vlasech vám bude muset pravděpodobně někdo se stříháním pomoct.
Podívejte se na návod:

Jak na stříhání ofiny?

Ofina se zásadně nestříhá, pokud máte mokré vlasy. Díky tomu, že jsou mokré, jsou těžké a poté byste byla nepříjemně překvapená tím, že je ofinka příliš krátká při foukání nebo kulmování. Takže, vždy ji střihejte, když máte suché vlasy.

Ofinu si rozdělte na několik pramenů (2-3). Jednotlivý pramen prsty narovnejte, jednou jím zatočte, před požadovanou délku jej prsty přidržte a pusťte se do stříhání. Druhou rukou postupně stříhejte, pokud máte dlouhé vlasy, tak rovnou střihněte a poté malými střihy ofinku prostříhejte.
Pokud chcete ofinu zkrátit jen o trošku, postupně špičkou nůžek ofinu prostříhávejte. Nevadí, že tam budou menší zuby, právě naopak se vám tam budou hodit. Pak pokračujte i s dalšími prameny. Během stříhání je nutné porovnávat délku s okolními prameny, ať je máte téměř stejně dlouhé. Ze začátku si dejte raději nějakou rezervu, ať nemáte ofinku moc krátkou.
Opět se podívejte na videa:

Existují i další podobné rady, jak se doma můžete sama ostříhat. Může to být i účes podkova, který je celkem složitý, na emo scene, mikádo nebo jiné druhy sestřihů.

Podívejte se na:
Udělejte si rybí cop
Rady pro rychlejší růst vlasů
Podzimní boty od Deichmanna


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.