Dámské válenky, které musíte mít

Dámské válenky

válenky huculky

Každá z nás by zajisté chtěla mít místnost plnou krásných bot, jako je tomu ve filmech. Lodičky, balerínky, ale i tenisky a botasky. V poslední době se dostaly do módy válenky. Dámy se rozdělily na dva tábory, jeden je miluje a druhý je zrovna dvakrát v oblibě nemá. Do kterého se zapíšete vy?

Vyberte si z nabídky

Luxusní obuv

válenky obuv

Válenky - botky na zimu

válenky boty

Dámské a dětské válenky

dámské válenky

 

Co to vlastně válenky jsou?

Válenky jsou boty pocházející z Ruska. To samo o sobě napovídá, že to nebudou pantofle do vyhřátého písku. Původně se válenky vyráběly z plsti, dnes se vyrábí z různých, většinou ale přírodních materiálů, které zahřejí. Velká část je látková, tudíž nejsou nepromokavé, ale již se vyrábějí i modely, které zajistí, aby vaše noha zůstala v suchu. Za válenky je často zaměňována vzhledem téměř stejná obuv zvaná ugg boots, která pochází z Austrálie a vyrábí se z ovčí vlny.

Kde sehnat válenky?

S příchodem letošní zimy a zimních kolekcí do obchodů nás neminou výlohy plné této obuvi. Dámské válenky najdeme v různých barevných provedeních, lemovány kožíškem, s potisky, kamínky, různými ozdobami nebo chlupaté. Zakoupit je budete moci samozřejmě v obchodech s obuví, jako např. CCC nebo Baťa, nebo v obchodech s oblečením, kde se objevuje pár stojanů s botami (New Yorker, H&M,...), obstojná nabídka se dá také vypátrat na internetu. Jejich cena je různá, podle kvality a značky, většinou se pohybuje okolo pěti set korun.

Válenky jsou i dětské

Válenky ale nejsou jen dámskou záležitostí, letošní zimu jimi budeme moci obdarovat i své děti. Dětské válenky se budou objevovat ve většině obchodů, ve kterých najdeme ty dámské, ve veselých barvách s klasickými dětskými potisky. Velkou nabídku válenek pro děti má obchodní řetězec Next. Jejich spodní strana je placatá, což je pro nohu dospělého člověka velmi pohodlné, ovšem jejich nadměrné nošení u dětí by nemuselo mít příznivé účinky pro klenbu nohy. Vložky do bot ale tuto malou chybičku napraví a válenky mohou být nošeny bez obav.

Chystáte se také obohatit sbírku bot sobě nebo vašim dětem o tento nový hit?Foto: designshoes.cz
Podívejte se na:
Converse - trendy móda pro mladé
Podzimní a zimní kozačky
Nezapomeňte na podzim na vhodné doplňky