Pletená móda nejsou jen svetry, ale i šaty či peleríny

Svetry Mango

dámská svetry

Svetry patří mezi neopomenutelné kousky oblečení, které se nám hodí nejen v zimě, ale také na podzim. Navíc letos najdeme v obchodech opravdu velkou nabídku nejrůznějších svetříků, roláků i pulovrů. Krásné barvy, střihy i obrazce nás vždy přemluví ke koupi. A pokud si myslíte, že koupě svetru je zbytečná, tak vězte, že v letošní opravdu studené zimě se budou hodit, stějně jako další vlněné oblečení.

Svetry mají navíc tu výhodu, že je můžete nosit na mnoho způsobů. Samozřejmě je nutné se přizpůsobit aktuálním teplotám a nato si vzít teplejší nebo naopak tenčí svetr požadované délky. Avšak svetry se letos v roce 2014 nosí možná ještě víc než v letech předcházejících. Oblíbené jsou také pletené šaty, peleríny nebo šály.

Klasický svetr je stále jedničkou

Také se nedokážete představit zimu bez svetru? Vsaďte nejlépe na ručně pletený, který letos pofrčí. Větší oka, menší nedokonalosti a huňatost jsou prvky, jenž charakterizují poctivou práci. Pokud neumíte plést nebo nikoho nemáte, nezoufejte a podívejte se po obchodech, kde najdete též zajímavé kousky.

Oblíbené peleríny pro odvážné ženy

Tak jako minulý rok, tak i letos se můžete těšit na oblíbené peleríny. Vybrat si můžete mezi jednobarevnými nebo s různými vzory, které vypadají jako z Divokého západu. Pletené peleríny se hodí jako svršek na podzim nebo i v zimě, když nejsou mrazy. Ovšem peleríny se nehodí pro všechny, pokud je neumí nosit.

Oblečení Mango

dámská svetry

Luxusní kašmírový svetr si zamilujete

Kašmír je jemná vlna, která se vyčesává kozám nacházejících se v Himálajích. Oblečení je velmi pevné a na omak hebké. Kvalitní kašmírové svetry pocházejí z vlny z Nepálu, horší kvalitu má ale kašmír z Číny nebo Indie. Luxusní svetry se 100% kašmírem koupíte od tří tisíc, ale svetry s přídavkem kašmíru od 1 500 Kč.

Svetry se vzory nejsou jen pro děti

Vzory jsou stále velmi oblíbené již po několik let a hodí se opravdu pro všechny. Pořídit si můžete klasiku s norským vzorem, srdíčky, medvídky nebo i neurčitými vzory, opravdu si můžete vybrat ze zajímavých svetříků. Rozhodně se nebojte nápaditých vzorů, které se letos opět budou nosit.

Dlouhý svetr nebo rovnou šaty?

Také jsou v kurzu dlouhé svetry pod zadek nebo i ke kolenům mírně ovesized, které se hodí jak jak kalhotám, tak i sukni. Může se vám sice zdát, že nejsou moc elegantní, ale jsou elegantní a hlavně pohodlné. Pokud byste ale chtěla něco elegantnějšího, vyberte pletené šaty až po kolena, uvidíte, že všechny okouzlíte.

Máte ráda pletenou módu?

Móda H&M

dámská svetry šaty

Foto: mango.com, hm.com

Doporučujeme také:
Dámská bunda parka je ideální na podzim a zimu
Podzimní a zimní kozačky
Nezapomeňte na podzim na vhodné doplňky


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.