Ombré styl - stínované oblečení, vlasy i nehty

Ombré trendy

ombré móda

29.4.2013
Také neustále okolo sebe slyšíte slovo ombré? Ombré styl je poslední dobou strašně oblíbený a hlavně se velice variabilní styl. Pokud chcete ale nejprve vědět, co to vlastně je, podívejte. Jedná se o barevný přechod mezi dvěma barvami či barevnými odstíny. Zajímavě vypadá takové oblečení, vlasy i nehty. Přesvědčte se sama. Ombré (stínované oblečení) je hit tohoto roku, proto se inspirujte, nakupujte a klidně i doma vytvořte. Skvěle vypadají trička, džíny, šaty nebo topy.

Jak na ombré vlasy?

Ombré vlasy vám může nabarvit vaše kadeřnice, kamarádka nebo i vy. Postup je celkem jednoduchý, který s troškou šikovnosti zvládnete i sama. Postupujte jako při melíru. Připravte si nastříhaný alobal na kousky, vlasy rozčešte a jednotlivé prameny na konečcích (podle délky vašich vlasů vyberte správný poměr) obarvěte barvou či zesvětlovačem. Zabalte je do alobalu a nechte působit. Po době, která je uvedená na letáčku u barvy, odstraňte alobal a umyjte si vlasy. Možná budete muset tento postup opakovat několikrát, abyste barvu stáhla podle představ. Ombré vlasy se ale nemusí podařit každému, některé kadeřnice to nerady dělají právě kvůli tomu, že se mohou poničit vlasy, proto doma postupujte opatrně. Návod na ombré vlasy můžete nají i na youtube.

Udělejte si i ombré oblečení

Pokud máte doma oblečení, které nepotřebujete nebo na něm chcete vyzkoušet barevný přechod, tak to vyzkoušejte. Kupte si v drogerii dvě barvy na oblečení a nejprve nabarvěte oblečení první barvou. Vyperte a nechte usušit. Poté konec oblečení ponořte do druhé barvy a nějak upevněte, ať se během vaření neponoří i zbytek oblečení. Oblečení opět vyperte a usušte. Záleží jen na vaší šikovnosti, jaký kousek si vytvoříte. Můžete také použít jen jednu barvu, kterou aplikujete na tu původní. Nejprve je ale lepší to vyzkoušet na nějakém postradatelném oblečení.

Móda v obchodech

I v obchodech najdete ombré oblečení, ale nejedná se o rozšířenou módu. Prodává se jen okrajově, proto pokud takové oblečení opravdu chcete, měla byste se podívat do více obchodů a zaručeně něco objevíte. Možná by taky neuškodilo podívat se do zahraničních obchodů, kde mají nabídku opět mnohem lepší. Něco málo prodávají i stánkaři.

Líbí se vám ombré styl?

Móda Asos

ombré oblečení

Foto: asos.com

5 módních trendů na rok 2013
Boty se cvočky vám nesmí doma chybět
Letní kozačky musíte mít


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.