Nejčastější módní přešlapy a hříchy

móda

22.7.2014
Někdy si to ani neuvědomíme a oblékneme si něco, co zrovna není považováno za ideální řešení. Jak se můžete vyhnout nejčastějším módním přešlapům? Jedině tak, když budete vědět, co a jak je vhodné nosit a nenosit. Jen tak se můžete vyhnout faux pas. Podívejme se tedy na ty nejčastější, ať se jim můžete vyhnout.

Přílišné odhalování

V obchodech čím dál častěji narazíme na oblečení, které je průsvitné nebo příliš odhalující, to ale neznamená, že jej můžeme všude nosit. Někdy se takové oblečení hodí tak akorát někam na párty a jinde by působilo dost nevhodně. Mezi méně vhodné situace se hodí škola, práce, společenské akce atd. Sice si všimnete, že celebrity se mohou přetrhnout o to, aby ukázaly co nejvíce, ale v běžném životě ukazovat téměř bradavky je nevhodné.

Silonky ve správné barvě

Na některých pracovních pozicích a společenských akcí je nepřípustné, aby žena neměla silonky. Ano, je nutné je nosit, i když jsou venku vedra. Dále je vhodné, aby punčochy byly ve správném odstínu, který by měl být takový, jako je vaše barva pokožky. Vyhněte se tmavým a lesklým silonkám, protože působí dosti lacině. Takže, příště si vždy oblékněte i silonky, pokud budete mít lodičky nebo obdobnou uzavřenou obuv.

Čouhající prádlo

Ukazování spodního prádla nebo podprsenky vám může připadat hezké, ale opak je pravdou. Čouhající kalhotky nebo tanga z kalhot nebo sukní je opravdu přešlap. Největším problémem jsou tanga a zohýbající se žena, která ukáže nejen kalhotky, ale také zadek. Stejně tak působí i podprsenka, jejichž zapínací část směřuje až příliš nahoru, nejenže to značí, že nositelka má špatnou velikost, ale hlavně to vypadá příšerně.

Odhalené špíčky

Některé ženy mají nadváhu a tak by měly vybírat oblečení ke své postavě. Velmi často se stává, že se schválně nasoukají do menšího oblečení a díky tomu dají ještě více na odiv své kilogramy navíc. Právě v tomto případě je potřebné, aby si žena vybrala nejen správnou velikost, ale také správný střih a barvu.

Padělky každý odhalí

Ženy prahnou po značkovém oblečení a doplňcích, ale ne každá si jej může dovolit. Často tedy sáhnou po padělcích, poté jsou spokojené a myslí si, že ostatní nepoznají, že mají padělek. Oblíbeným padělkem v Česku je kabelka od Louis Vuitton. Právě u nich to jde velmi dobře poznat: nekvalitně provedená napodobenina a hlavně její majitelka. Pokud budete mít nepříliš sedící, kvalitní nebo staré oblečení, neupravené vlasy, nízký věk nebo špatný make-up, každému hned dojde, že kabelka není originál. To se právě v mnoha situacích může projevit i jako celkem velký trapas. Sáhněte raději po tom, na co máte.

Ponožky v sandálech

Klasika, která má jak mnoho zastánců, tak i odpůrců, jsou ponožky v sandálech. Zastánci tvrdí, že si chrání prsty, nemají odřené nohy, lépe se jim chodí, v kvalitních ponožkách noha stejně dostatečně dýchá, nosí se to tak i jinde ve světě a nikdo se nemusí koukat na prsty nebo nehty. Odpůrci naopak zas tvrdí, že ponožky v sandálech vypadají hrozně, že to nosí jen Češi, noha nedýchá a prsty či nohu si v nich nikdo neodře. Na druhou stranu někdy je pohled na nohu otřesný a to nejen v sandálech, ale i žabkách - neupravené nehty, žluté nehty, ztvrdlé paty atd.

Fleky v podpaží

Pocení je naprosto přirozené, ale jakmile se vytvoří fleky a koláčky na oblečení v podpaží, jedná se o problém. Pokud se vám to stává, pořiďte si kvalitní antiperspirant, který vždy naneste po sprše na dané místo. Důležité je ale dbát na výběr, protože některé bělí nebo mají hroznou vůni. Taktéž oblečení je vhodné hned vyprat, protože po pár nošeních bude oblečení samo od sebe nepříjemně páchnout.

Líčení jak do cirkusu

Faux pas je i, ač si to mnoho žen nemyslí, přehnané líčení. Některé ženy se líčí tak, jako kdyby měly jít do cirkusu nebo chtěly hrát Marfušu z Mrazíka. Tuna líčidel, slepené řasy, rtěnka na zubech apod. To vypadá opravdu směšně a ne trendy. Líčení by mělo vždy být decentní, mělo by podtrhovat přirozenou krásu a ne přehlídku nejsilnější vrstvy make-upu.

To byl seznam nejčastějších módních chyb, které najdete na ulicích. Pokud se tomu chcete vyhnout, mějte vždy sladěné oblečení a dejte na svůj zdravý rozum.

Podívejte se také na:
Co si obléct na pracovní pohovor
Vyberte si šaty na léto 2014
Co nesmí chybět ve vašem šatníku?


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.