Jak na modeláž gelových nehtů doma

28.11.2013
modeláž nehtů domaPři pouhé komunikaci, při psaní nebo ukazování si vždy každý všimne nehtů a jejich vzhledu. Je to až s podivem, proč všechny nehty a ruce hned zaujmou. Pravděpodobně je to proto, že dost o dané ženě vypovídají, zda-li je nervózní, fiflena, praktická, pracovitá nebo nepořádná. Někdy ale nehezké nehty mohou značit úplně něco jiného, můžou být slabé, lámající nebo špatně tvarované, což se bez podpory změnit moc nedá. Užívání doplňků a krémování trvá velmi dlouho, zpravidla jsou jednou z nejrychlejších možností gelové nehty. Často nejde ani poznat, že žena má gelové nehty, pokud je má krátké a na nich má francouzskou manikúru nebo decentní barvu.

Modeláž gelových nehtů vypadá na první pohled celkem složitě, ale časem se ji naučí každá žena. Nejjednodušší je pořídit si sadu na gelové nehty a následně se můžete sama podle návodu vrhnout na gelové nehty. V sadě najdete všechny pomůcky, které jsou k modeláži nutné. Ceny za sady jsou různé, protože záleží na tom, co všechno obsahují. Důležité je, aby sada obsahovala UV lampu, pilníky, tipy, špachtli, UV gely a nůžky.

Modeláž nehtů v 6 krocích

1. Nehty nejprve odlakujte, odmasťte a podle potřeby zastřihněte. Dále je nutné zatlačit kůžičku ke kraji, ale nikdy kůžičku nestříhejte nebo netrhejte. Takto připravené nehty zapilujte, aby byly matné a neleskly se. Povrch by měl být drsný a bez vzniknuvšího prachu.

2. Na nehty umístěte tipy, což jsou umělé nástavce na nehty, díky kterým se nehet prodlouží. Na část tipu naneste lepidlo a tip pořádně připevněte na nehet a chvíli držte, aby se dobře přilepil. Pokračujte tak u všech zbývajících nehtů. Následně je zastřihněte kleštičkami do požadované délky.

3. Dále je nutné vypilovat přechod mezi vlastním nehtem a tipem, aby přechod nebyl znatelný. Piluje se ale převážně tip. Na vlastní nehet aplikujte podkladovou bázi, která je označována jako primer.

4. Na nehet naneste UV gel, nanáší se stejně jako lak. Určitě víte, jak správně lakovat nehty, tj. od středu do stran, aby na stranách nebylo příliš moc gelového laku. Postupně každý nehet nechte zatvrdit v UV lampě. Podle potřeby setřete hmotu z nehtu, která se uvolní při tvrzení. Nehty se mohou případně ještě zapilovat.

5. Teď máte hotovou základní verzi gelových nehtů, kterou je potřebné ale dodělat. Můžete je podle fantazie nalakovat, udělat oblíbenou francouzskou manikúru, ozdobit razítky, zdobením, kamínky nebo něco nakreslit zdobícím perem. Možností je mnoho, takže si stačí pouze vybrat podle aktuální nálady nebo trendů.

6. V posledním kroku bystě měla nehty přelakovat poslední vrstvou gel laku a dát je opět zapéct pod UV lampu.

Dávejte si pozor na drobnosti

Modeláž gelových nehtů není vůbec není složitá, avšak měla byste dbát na několik věcí, vrstva gelového laku by měla být pečlivě po celé délce nehtu a tipy nanesená, ať na ní nejsou hrbolky či prohlubně, tipy by měly být stejně zastřižené a to nejen s ohledem na délku, ale i na tvar a také by měla být perfektně upravená kůžička v okolí nehtů. To jsou tři časté chyby, kterých se ženy nebo nezkušené manikérky při modeláži dopouštějí.

Nehty vydrží asi 3 týdny, pak jsou znatelné odrosty, které byste měla doplnit gelovým lakem a nato je nechat zapéct v UV lampě a část každého tipu zkrátit.
Pokud se vám ale nehet zlomí, musíte celou proceduru opakovat znovu.