Jak se starat o vlasy

účesKaždá dívka i žena chce mít krásné vlasy. Jak toho docílit si přečtete v tomto článku. O vlasy se musíte velmi pečlivě starat nejen při česání, ale i při mytí.

Česání vlasů

Vlasy byste si měla česat každý den - ráno a večer. Vlasy češeme tahem směrem dolů. Během dne vypadne až 100 vlasů. Já vždy házím vypadlé vlasy do záchodu. :) Pokud se chystáte mýt vlasy, také si před nimi vlasy vyčesejte.

Mytí vlasů

Vlasy opláchneme vodou. Do vlasů nanášíme šampón tak, že jej naneseme do tří až pěti míst podle toho, jak šampón pění. Šampón krouživými pohyby rozneseme po celých vlasech. Poté vlasy opláchneme a znovu na ně naneseme šampon. Ve skutečnosti až teď umýváme vlasy, můžeme také hlavu promasírovat. Dokonale opláchneme pěnu z vlasů vodou.
Pokud si umýváme vlasy často nebo to naše vlasy nepotřebují, nemusíme si je mýt dvakrát.

Z vlasů pomocí stisků pramenů vyždímáme přebytečnou vodu. Vlasy nesmíme různě kroutit s tím, že to bude rychlejší, protože tak se vlasy ničí.

Na vlasy naneseme kondicionér nebo balzám podle toho, co používáme. Vlasy pak opět opláchneme (pokud se musí opláchnout) a vyždímáme. Můžeme použít ručník na vymačkávání vody z vlasů. V žádném případě vlasy ručníkem nedřeme a nesnažíme se tak o rychlejší vysušení.

Vlasy rozčešeme. Češeme je opatrně a začínáme od konečků. Až je máme dokonale rozčesány, tak použijeme další přípravky jako je pěna vlasy, gel... Poté můžeme vlasy nechat schnout nebo je vyfénujeme.


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.