Jak si vybrat správnou velikost podprsenky

podprsenkaVětšina žen nosí špatnou velikost podprsenky. Má příliš dlouhý obvod a malé košíčky, i když si myslí, že mají správnou velikost. Existuje několik hlavních znaků, které ukážou, jak má správná podprsenka vypadat. Nejhorší ovšem je, že mnoho prodavaček, které pracují v obchodě se spodním prádlem, nemají ani tušení, jak by měla správná podprsenka vypadat. Často nosí špatnou velikost a špatnou také doporučuje zákaznicím. Ale existují naštěstí výjimky.

Výběr správné podprsenky

Obvod

Obvod by neměl být volný. Pokud si určujete vaši velikost, v žádném případě by číslo nemělo být vyšší než to, které si naměříte pod prsy při výdechu. Naopak by mělo být menší. Nejlépe odečtětě od vasí naměřené velikosti 5 cm a pak dle tabulky určete velikost. Pokud máte pod prsy 78 cm, nekupujte si velikost 80 ale 75 nebo 70. Podprsenka se vždy praním vytáhne obzvláště, pokud je méně kvalitní nebo pokud používáte při praní podprsenky aviváž. Aviváž znehodnocuje podprsenku, proto se nemá používat. Navíc materiál se sám od sebe natahuje a vytahuje.
Správný obvod podprsenky poznáte, že bude pevně obepínat vaše tělo pod prsy a bude ve vodorovné hladině i na zádech, nepůjde ani o centimetr nebo více nahoru. Také by neměl jít příliš natáhnout ale jen tak, že mezi zadní díl a záda dáte maximálně 2 prsty (ne celou ruku). Při zkoušení byste měla podprsenku zapnout na nejvolnější háček, měla by sedět pevně kolem hrudníku. Zkuste v ní chvíli dýchat, dát ruce nahoru a zjistit tak, jestli vám sedí.

Ramínka

Ramínka se nesmí zařezávat do ramen, protože vám tak neposkytuje žádnou oporu. Budete tak tím zatěžovat ramena. Poprsí musí držet podprsenka zespodu, nesmí jej držet ramínka.

Košíčky

Košíčky by neměly být ani příliš volné, ale ani příliš malé. Volné se projevují vrásněním, celkovou nebo částečnou volností. Malé jsou do prsa zařezané a vytvářejí dvojitá přetékající prsa, která jsou viditelná z boku a zepředu naopak vypadají plně.
Košíček by měl přesně obepínat prsa tak, aby z něj nic nečouhalo, ale také aby tam něco nechybělo.

Kostice

Kostice nesmí odstávat, značí malý košíček a také nesmí být volné, protože máte velký košíček. Kostice vás nesmí ani tlačit, mohou být malé nebo mají nejinak nevhodný tvar.

Zkouška správné velikosti podprsenky

Zvedněte ruce nahoru, poskočte si a prohlédněte se v zrcadle ze všech stran. Při správné velikosti by podprsenka měla být na svém místě. Zkontrolujte, že prsa nepřetékají, nesměřují dolů a vzadu je zadní obvod pěkně rovnoměrný.

Se správnou velikostí podprsenky budete chodit vzpřímeně, protože vás tak bude podprsenka nutit.

Foto: victoriassecret.com


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.