Léčba akné

čištění pletiAkné je kožní onemocnění, kterým trpí převážně mladí lidé (většinou v pubertě). Projevuje se většími i menšími pupínky, černými tečkami a červenými fleky. Vzniká hlavně kvůli hormonálním změnám. Léčba akné ale není vždy nemožná.

Hlavní příčinou vzniku akné je hormonální nerovnováha, nesprávná péče o pleť, stres, nesprávná strava,... Cukr zvyšuje tvorbu mazu a tím se víc tvoří akné. Proto raději zapomeňte na čokolády, sušenky, sladké limonády,... lépe se vám tak bude léčit akné.

Dermatologové a kožní lékaři často předepisují dívkám hormonální antikoncepci kvůli akné. Sice to pomůže, ale pokud se prášky vysadí, akné se opět objeví. Navíc se tělo zbytečně zatěžuje chemií.

Jak se zbavit akné

Léčba akné je někdy zdlouhavá. Akné se nejčastěji objevuje na čele, bradě nebo zádech. Chce to trpělivost a dodržovat pár věcí:
Měli byste se pořádně a pravidelně starat o pleť. Použijte nějakou ověřenou kosmetiku a čistěte si pleť vždy ráno a večer. Klidně můžete použít i obyčejné mýdlo.
V žádném případě si pupínky neškrábejte a nemačkejte. Budete pak mít škaredé jizvy.
Nezapomeňte na zdravou stravu plnu ovoce, zeleniny, netučného masa a ryb. Nekonzumujte hovězí a vepřové maso, cukr, sladidla, jídlo z fastfoodů, nepijte alkohol a nekuřte. Omezte také mléko, sůl a bílou mouku.
Nestresujte se, buďte v klidu, protože akné jednou zmizí.

Můžete zkusit speciální sady na léčbu akné, ale často to jen zmírní na chvíli.

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že mi zatím pomáhá Konopná mast na akné od firmy Cannaderm. Nejedná se o nelegální konopí, ale je schválené a je bez obsahu THC. Neříkám, že vám akné vyléčí, ale pokrok poznáte.


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.