Už máte svůj nákrčník?

Nákrčníky Lindex

Letošní studenou sezónu získal na oblibě nákrčník, který by neměl chybět v žádné sbírce doplňků. Máte ho i vy ve svém šatníku?

Co to je nákrčník?

Svým využitím se nákrčník podobá šále či šátku. Je ovšem praktičtější, protože z něj netrčí konce, které ve větším větru nešikovně povlávají před obličejem. Jednoduše si ho přes hlavu nasadíte a podle velikosti obmotáte, jako gumičku do vlasů. Vyrábí se většinou z materiálů, které přes zimu zahřejí. Existuje také varianta s čepicí, která je součástí nákrčníku a nasazuje se jako kapuce.

Kde nákrčníky seženeme?

Nákrčník je k dispozici v podzimních a zimních kolekcích spousty obchodů. Sehnat ho můžete např. v New Yorkeru, Pimkie, Lindex, H&M a dalších. K dostání je také u některých sportovnějších značek, např. Dakine. Existuje v různých provedeních, barvách a s různými motivy a dalšími vychytávkami jako např. třpytivé kamínky nebo korálky. Velikosti se také liší, v některých obchodech lze zakoupit nákrčník pro děti. Pohybují se v ceně od dvou set korun. Nejčastěji se objevuje v tmavších barvách jako je černá, šedá, hnědá nebo tmavé odstíny zelené a modré. Nákrčník se dá zkombinovat téměř se vším, velmi pěkně vypadá s přiléhavým svetrem, kabátem i sakem.

Návod na pletený nákrčník

Nákrčník ale vůbec nemusíte shánět v obchodě. Na internetu je spousta návodů, jak si můžete svůj vlastní uplést nebo uháčkovat, je k tomu potřeba pouze materiál a trochu zručnosti. Výhodou je, že si můžete vytvořit nákrčník podle svých představ. Pokud nemáte čas či náladu se do něčeho takového pouštět, ale přesto máte představu o nějakém kousku, který nikde v obchodech nemají, můžete na internetu najít ženy, které je upletou a poté prodávají. Stačí jim napsat, jak byste si ho představovala, a ony se o vše postarají.

Chystáte si také vyrobit svůj vlastní nákrčník nebo si vyberete nějaký v obchodě?

Nákrčník H&M

Foto: lindex.cz, hm.com
Podívejte se na:
V zimě se budou hodit svetry
Dámské válenky se nemusí líbit každému


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.