Šátky a šály

šátekŠátky a šály patří mezi oblíbené módní doplňky. Často se nosí volně ovázané přes krk, přes halenku nebo naopak pevně kolem krku. Šátek se nenosí jen, když je chladné počasí, ale také je oblíben v létě pro podtržení vizáže a oblečení. Dodává eleganci a oživí váš obličej. S blížící se zimou budou šátky opět v kurzu. Neměly byste proto zapomenout na tento skvělý a nepostradatelný doplněk.

Šátky i šály mohou být vyrobeny z viskózy, pašmíny, hedvábí nebo z bavlny. Ve všech případech si můžete vybrat šátky různých barev a vzorů tak, aby vám slušely. Můžete zvolit klasický jednobarevný, černobílý nebo barevný šátek se vzory či bez nich. Šátek by neměl působit výrazněji než váš obličej, aby jej nezastínil a obličej mohl vyniknout. Teplejší šály jsou ideální, když je venku zima.

Šátek arafat

arafatKromě klasického šátku se dostává do módy i arabský šátek. Často se nazývá arafat nebo palestina. Šátek arafat, pojmenovaný podle Jásira Arafata, je vyrobený z bavlny, proto je jeho nošení velmi příjemné. V zimě hřeje a v létě příjemně chladí.

Arabské šátky se u nás nosí hlavně jako šála. Chrání velmi dobře krk před mrazem i větrem. Tento lehký doplněk začíná patřit ke standardům žen, které se zajímají o módu či příznivkyň arabských zemí. Můžete si vybrat z mnoha barev tak, aby barva ladila ke zbytku oblečení.

Ať už si vyberete klasický šátek, šálu nebo arabský šátek, důležité je umět jej nosit. Vkusně si ho uvažte a můžete vyrazit do města nebo společnosti.


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.