Strie a jak na ně

strieStrie jsou velmi častým problémem nejen žen, ale i mužů. Strie jsou malé jizvičky na těle, které objevují zejména na břiše u těhotných, na prsech, na nohách, na břiše, na zádech...
Z počátku jsou červené a časem pak zesvětlají. Strie vznikají v důsledku rychlého růstu nebo rychlého přírustku hmotnosti. Kůže není dostatečně pružná, a tak popraská. Často strie vzniknou v období puberty, kdy se rychle roste a nebo v těhotenství. V těhotenství je ohroženo břicho a prsa, a pokud se přibere i přes boky, tak jsou ohroženy i boky.

Jak se jich zbavit

Pokud se vám strie už udělaly, už se jich nikdy nezbavíte. Můžete se jich zbavit jedině různými kosmetickými zákroky, ale přirozeně.
Důležité je, jak předcházet vzniku strií.
Měla by se dodržovat správná životospráva s dostatečným pitným režimem (minimálně 2 litry neslazených tekutin denně).
Nutné je sportovat, protože pohyb rozproudí krev.
Masáže v ohrožených částech těla (při těhotenství břicho a prsa)
Promazávání (klidně i obyčejných krémem typu Nivea, olejíček, jde o to promazávání). Důležitá je pravidelnost, aby pokožka byla hebká.

Pokud se vám strie už vytvořily, měli byste o poškozenou pokožku starat také, aby se vám strie ještě více nezhoršily. Dělejte si často masáže, používejte krémy na strie nebo různé krémy, které hodně mastí. Pokud se chcete strií úplně zbavit, obraťte se na lékaře, který se tím zabývá.

Strie po pár měsících se stávají světlejší, ale vždy budou viditelné. Pokud máte strach, že si kvůli nim nenajdete nikdy partnera, tak se bát nemusíte. I muži mívají strie. A navíc to mužům nevadí, proč by taky mělo.


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.