Vyměňte brýle za kontaktní čočky

čočkyMožná vás štve, že si musíte neustále upravovat brýle, dávat na ně pozor nebo je sundávat při náročném sportování. Musíte při nákupu vybírat obroučky, které vám budou slušet, což někdy zabere velmi mnoho času. Hlavně vám může vadit to, že neustále vidíte obroučky jak nahoře, tak i dole a máte tak omezené zorné pole. Ale nebojte, naštěstí je zde možnost, jak se všech těchto nevýhod, zbavit. A tou jsou kontaktní čočky.

Ačkoliv kontaktní čočky nejsou žádnou novinkou, tak se jich lidé často bojí. Přece jen musíte si je vkládat do očí, pak je vyndávat a pro někoho, kdo s tím začíná, to bývá obvykle problém. Časem se ale aplikace čoček zlepší a vy ji budete mít v malíčku.
Samozřejmě je v některých případech nutná i konzultace s očním lékařem, protože se kontaktní čočky nehodí pro každého. Nejsou vhodné, pokud máte často záněty nebo trpíte alergiemi.

Rozhodli jste se tedy, že budete nosit kontaktní čočky? Můžete si vybrat kontaktní čočky, které jsou denní, čtrnáctidenní nebo měsíční. Záleží na vašich cenových možnostech a také na tom, jak často je chcete měnit. Můžete si vybrat i barevné kontaktní čočky, které vám mohou krásně ozdobit oči a rozjasnit tak obličej.
Přes internet si můžete pořídit levné kontaktní čočky, které jsou levnější až o 30 % než v kamenných optikách, což je velmi výhodné.

čočkyNa trhu najdeme mnoho výrobců a značek čoček. Mezi oblíbené patří Acuvue, Air Optix, Bioclear, Biofinity, Clear, Dailies, Focus, Freshlook, Proclear nebo PureVidion. Každé z nich jsou trošku jiné, mohou být z jiného materiálu, s jinými vlastnostmi nebo odlišnými zakřivením a průměrem. Z toho důvodu je vhodné vybírat obzvláště pečlivě a nejít pouze po ceně.

Zajímavé jsou například dvoutýdenní čočky Acuvue Oasys, které můžete nosit buď 2 týdny, kdy je každý den budete na noc vyndávat, nebo je můžete nosit kontinuálně 7 dní a 6 nocí. Navíc obsahují Hydraclear Plus, který je vhodný pro suché oči a pro nositele, kteří tráví spoustu času u počítače. To je jen malý zlomek, který si můžete od tohoto výrobce koupit.

Pokud vás už nudí brýle nebo se chcete dívat na svět bez obrouček a bez omezeného pohledu, tak jsou kontaktní čočky dobrým řešením. Hlavně za vyzkoušení nic nedáte.

Kontaktní čočky mají několik výhod, mezi které patří: neomezené zorné pole, jsou vhodné při sportu, nerozbijí se, nezamlží se, mohou nosit sluneční brýle a nikdo na nich nepozná, že musí nosit brýle.
A mnoho nevýhod - péče o čočky (vyndávání, desinfekce, uchovávání v roztoku), infekce, zručnost při nasazování a vyndávání, poškození rohovky nebo spojivky, syndrom suchého oka, edém rohovky a další jiné problémy.

Dále jsou čočky celkem drahou záležitostí, ale to pěkné brýle s lepšími obroučkami a skly také.

Zdroj a další informace najdete na wiki.


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.