Henna na vlasy

henna na vlasyHenna je rostlina, která má velké využití. Používá se v kosmetice, jako lék a i při tetování Hennou. Právě lístky z této rostliny se usuší a pomelou, aby se vytvořila barva na vlasy. Na trhu existuje mnoho značek, v článku popíšeme Hennu na vlasy od firmy Henna, s.r.o.
Cena jednoho balení se pohybuje mezi 60 - 70 Kč a můžete barvu zakoupit v DM drogerii.

Přírodní barva na vlasy Henna

Vlasy můžete nabarvit na libovolný odstín (černá, hnědá, mahagon, měděná červená, bordó, kaštan, tizian, ořechová planá, světlý kaštan, zlatý blond). Také je možné barvy kombinovat a vytvořit tak krásné odstíny. Také můžete udělat Hennou melír. Důležité je však nebarvit Hennu zároveň s chemickou barvou. Henna není moc vhodná na syté blond vlasy, protože při nesprávné aplikaci mohou mít vlasy lehce zelený nádech.

Aplikace barvy Henna na vlasy

Použití je velice snadné. Prášek z Henny (33 g) smíchejte s 50 ml vody o teplotě vyšší než 60°C (pro silnější barvu i 90°C). To je dávka pro krátké vlasy, pro delší vlasy použijte dva sáčky a 100 ml vody. Barvu nanášíme na umyté a vlhké vlasy, necháme působit 30 - 45 minut a následně barvu smyjeme a vlasy umyjeme (nejlépe dvakrát).
Barvu neaplikujeme na vlasy ihned po trvalé nebo po jiném barvení chemickou látkou. Nutný je odstup alespoň čtyř týdnů.

Hodí se na jemné a řídké vlasy?

Henna se hodí i na jemné a řídké vlasy a to z toho důvodu, že vlasy regeneruje a posiluje. Dále Henna vrací vlasům zdraví a lesk.

Výhody Henny

Henna má mnoho výhod, podívejte se na několik vybraných:
- proteiny, které Henna obsahuje, chrání vlasy
- obsahuje vitamíny, které posilují vlasy
- podporuje růst vlasů
- zabraňuje lámání a třepení vlasů a také tvorbě lupů
- je vhodných při alergiích na chemické barvy
- nízká cena a dlouhá výdrž
- je vhodná pro ženy i muže


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.