Tetování je v módě

tetováníPoslední dobou je tetování módní záležitostí. Nechává si jej vytetovat snad každý. Tetování si můžete nechat vytetovat kamkoliv po těle. Oblíbená místa jsou paže, ruce, záda, krk nebo noha. Stačí si jen vybrat místo na těle a motiv. A následně se můžete poohlížet po tetovacím studiu. Vyhněte se raději neprofesionálním tatérům a špinavým studiím, protože zde hrozí infekce či přenos nemocí. Také nezapomeňte na to, že do 18 let je nutný souhlas rodičů.

Při výběru tetování je nutné zvážit místo a motiv, který si necháte vytetovat. Nedoporučuje se jméno partnera, protože je možné, že se rozejdete... A co pak s jménem? Nebo není vhodné mít výrazné tetování na viditelném místě, které se nemusí hodit do vašeho zaměstnání nebo později se vám nebude líbit. Odstranění tetování je nákladné.

Cena za tetování

Cena za tetování je různá. Záleží na městě (v Praze a Brně je cena vyšší než v menším městě), velikosti motivu, použitých barvách a prestižnosti tatéra. Malé tetování vás vyjde na 500 - 1 000 Kč, zatímco střední na pár tisíc a velké i přes deset tisíc Kč.

Tetování hennou

Henna je v některých státech zakázána kvůli tomu, že obsahuje zvýšené množství kovů. Tetování hennou vydrží až 5 týdnů, ale nekvalitní henna i pouhý týden. Ovšem je nutné počítat s alergickou reakcí, která přichází velmi často. Pak je kůže poškozena, kdy se jedná o trvalé poškození. Raději se vyhněte tomuto typu tetování.

Nenechávejte se tetovat v zahraničí

Tetování v zahraničí (hlavně v zemích mimo EU) je velmi nebezpečné. Nedbá se tam příliš na hygienu, tudíž je možnost, že můžete chytnout nějakou nemoc. Týká se to nejen klasického tetování, ale i tetování hennou. Do henny se přidávají v některých zemích látky, které vyvolávají alergii i další problémy.

Tetování si dobře rozmyslete. Motiv si vyhledejte v katalogu na internetu nebo u tatéra.


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.