Móda a obuv, která ohrožuje vaše zdraví

26.7.2013
krátké tričkoV obchodech najdeme velké množství posledních trendů, které vypadají opravdu skvěle, ale málokterá žena se zamyslí nad tím, že jí může škodit. Nejedná se jen o klasický zánět močových cest z bokovek, ale i stahující oblečení nebo vysoké podpatky. Pokud opravdu chcete dbát na zdraví, dávejte si pozor, co si oblékáte a co obouváte.

Na co byste si tedy měla dát pozor?

Tanga

Oblíbené kalhotky typu tanga jsou celkem nebezpečné. Díky tenké šňůrce se mohou tanga snadněji pohybovat sem a tam a přenášet tak bakterie od zadku k předku. Z toho se akorát přenesou bakterie a vy skončíte u urologa s bakteriemi E. coli a následnými antibiotiky. Také tanga mají vliv na hemeroidy. Noste raději klasické kalhotky, ty se mužům také velmi líbí.

Bokové kalhoty

Oblíbené bokovky nepatří mezi nejlepší volbu. Tělo takový typ oblečení nemá moc rád a tak se brání. Může se často jednat o zánět ledvin nebo o madla lásky. Madla lásky (špíčky v okolí horní oblasti kalhotek) vznikají z důvodu, že je tělu zima a tak se brání v podobě tukových zásob.

Krátká trika

Dalším nebezpečným kouskem jsou krátká trika. Z neustálé zimy se můžete nejen na chladit, ale také dostat zánět ledvin či močových cest. Ne nadarmo se říká, že takové trička a topy jsou vhodné jen, když je opravdu teplo.

Nepadnoucí podprsenky

Pokud vás podprsenka stahuje, kostice se zařezávají do prsou nebo vás jinak stahuje, tak ji vyměňte. Opravdu není zdravé, pokud vás bude podprsenka pořád tlačit a pak prsa bolet. Mohlo by skončit nějakou bulkou nebo cystou. Také se vám může díky tomu špatně dýchat. Dávejte si pozor na stlačující podprsenky, které sice vytvoří krásná prsa, ale muži to zas tak neocení.

Stahovací oblečení

Stahovací prádlo je sice fajn, protože vám zázračným způsobem zmenší břicho, boky, zadek,..., ale na druhou stranu už během chvíle nošení poznáte, že vás strašně stahuje. Špatně se vám může dýchat, může vás daná oblast pod prádlem bolet nebo se dokonce vyskytnou potíže se zažíváním.

Vysoké podpatky

vysoké podpatkyVysoké podpatky vytvoří krásné dlouhé nohy, ale mít na nohou celý den tyto boty je pro nohy zatěžující. Po čase zničí klenbu a budete ráda za ortopedickou obuv. Pokud máte ráda vysoké podpatky, vyberte si třeba podpatek vysoký 4 cm místo 8 cm nebo alespoň střídejte boty s různě vysokými podpatky.

Sandále, baleríny a žabky

Ani úplně ploché boty nejsou vhodné, protože ty přímo podporují vznik ploché nohy. Takže, pokud máte ráda tyto boty, noste jen chvíli a nechoďte v nich celé léto nebo dokonce pořád. Možná vás vždycky večer po dlouhé cestě bolí nohy a to právě může být z takových bot.

Nosíte ráda toto oblečení nebo se mu raději snažíte vyhýbat?

Podívejte se na:
Tally Weijl představila novou módu na podzim
Podzimní a zimní bundy - novinky 2013
Dámské košile nesmí chybět ve vašem šatníku


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.