Sako by měla mít v šatníku každá žena

Saka Mango

dámské sako

10.11.2013
Bez saka se dámy v dřívějších dobách neobešly v kanceláři, na slavnostních a kulturních akcích. V dnešní době existuje mnohem více možností, ale stejně většina žen na sako nezanevřela. Ba naopak, je mnohem větší výběr barev, střihů a už rozhodně neletí pouze saka s nepřirozenými vycpávkami.

V dnešní době v obchodech narazíme na obrovský výběr nejrůznějších sak. Každá značka nabízí dámská saka, která jsou něčím unikátní. Saka mají zajímavé střihy, barvy, délku i jsou vyrobena z různých materiálů. Takže můžete vybírat podle libosti, nezapomeňte, že je nutné aby vám sako slušelo.

Černé sako je klasikou

Mezi klasiku, která by neměla chybět ve skříni snad u všech žen, je určitě černé sako. Toto sako se hodí snad ke všemu - sukním, kalhotám či šatům. Důležité je dbát na správnou kombinaci dalšího oblečení. Černou klasiku je možné pořídit ve většině obchodů s konfekcí již od 900 Kč.

Ozdoby na saku

Blazer někdy může působit celkem nudně, je-li hlavně v jedné barvě. To mohou oživit větší knoflíky, spony, různé aplikace nebo i výrazný šátek. Pěkně vypadají i saka, která mají na barevné části (např. bílý lem okolo kapes či krku.

Svršek se vzory či originální kousek?

Pokud se vám nelíbí sako v jedné barvě (černé, tmavě modré, červené, bílé,...), kupte si proužkované, puntíkované nebo sako s květinami. Také si můžete pořídit lesklé nebo sako v extravagantních barvách. Ovšem tato sako se nehodí na každou příležitost, proto byste měla zvážit, kdy si jej obléct, ať nepůsobíte směšně.

Dbejte na výběr

Při nákupu nového saka, je nutné, abyste dbala na výběr. Sako by vám mělo perfektně sedět, ramena by měla být na svém místě a nikde by nemělo nic čouhat. Pokud se jedná o volnější model, který je poslední dobou oblíbený, tak by sako mělo taktéž sedět na ramenou a vy byste v něm měla vypadat přirozeně. Vybrat správně padnoucí sako může být někdy celkem těžké obzvláště, pokud máte atypickou postavu.

Saka H&M

dámské sako

Foto: mango.com, hm.com

Doporučujeme také:
Kotníkové boty si zamiluje každý
Pletená móda nejsou jen svetry, ale i šaty nebo šály
Dámská bunda parka je ideální na podzim a zimu


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.