Šátky a šály

C&A

Mohutné pletené šály a teplé barevné pašmíny jsou na vrcholu v zimních měsících. Ani v létě se však nemusíte šál a šátků vzdát. Mnoho dívek a žen je využívá jako „rozjasňovač“ jinak nudného outfitu. Obchodní řetězce nabízí mraky všemožných šálek a šátečků. Samozřejmě, materiál se výrazně změnil. Mají totiž dolaďovací funkci, ne hřejivou.

V minulých letech letěly šály naprosto obřích rozměrů, které se daly kolem krku omotat nastokrát. Ani letos z regálů zcela nevymizely, ale nejsou rozhodně k mání v takové míře jako loni. Ale pro chladnější letní dny představují skvělou alternativu, jelikož se do ní můžete zabalit téměř celá. Pamatujte, že takový šál by měl být jedinou dominantou outfitu.

V hlavní roli jsou opět barvy

Tento rok nahrává střídmým rozměrům a veselým barvám a motivům nejen u šátků, ale i jiného oblečení. Stačí se trošku porozhlédnout a zjistíte, že třásně jsou pro tentokrát na ústupu a materiály jsou lehčí než kdykoli před tím. Je jedno, zda vyznáváte sportovní, elegantní nebo ničím neřízený styl, pro všechny je tu něco. Pro neposedy jsou připraveny různě barevné mačkané šátky, které ledabyle přehodí kolem krku a mohou vyrazit.

Vybírejte z různých materiálů

Zastánkyně elegance se mohou vyřádit u použitých materiálů, skvěle padne ručně malované hedvábí. I co se rozměrů týká, hraje tato sezóna do karet právě jim. Miniaturní šátečky na jedno obtočení kolem krku a zavázání na výrazný uzel hrají prim. A pak je tu ještě spousta kousků, které se nedají otrocky zaškatulkovat. Potisky květin, ovoce, abstraktních motivů, map nebo nápisů. Velkým hitem tohoto léta jsou šátky jakoby přetažené síťkou ve stejné barvě nebo ozdůbky imitující zlaťáky.

Šátky jsou vhodné pro všechny

Šátky rozhodně nejsou vyhraněny jen určitému věku nebo stylu. Pokud jsou šály vybírány s rozumem a citem, vždy outfit příjemně oživí a málokdy způsobí módní faux-pas.
Pokud vás nebaví přehrabovat se v hromadě všemožných šátků a toužíte po rychlém a zaručeně stylovém nákupu, rozhodně zavítejte do prodejny Esprit. Nabízí naprosto všechny druhy šál, všech barev, velikostí, vzorů, materiálů, od elegantních kousků po ty maximálně bláznivé. Pravda, rychle tady určitě nenakoupíte, leda, že byste si je koupila všechny.

Lindex

C&A

Foto: c-and-a.com, lindex.com

Podívejte se také na:
Louis Vuitton šátek je in!
Sportovní oblečení na běh
Boty Crocs jsou v létě nepostradatelné


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.