Povánoční a novoroční slevy a výprodeje už startují

slevy

25.12.2013.
Tradičně už před Vánocemi vidíme na obchodech velké nápisy a cedule s textem sleva, akce, výprodej,... V tu dobu se jedná o první známky tradičních výprodejů, které budou v mnohem větší hned po Vánocích. Určitě se také těšíte nejen na výprodej oblečení, ale i elektroniky, spotřebičů nebo nábytku. Slevy budou opět velmi vysoké, v některých obchodech až 70 %.

Kdy letos začnou výprodeje?

Povánoční výprodeje začnou hned po Vánocích a to již 26.12.2013 (někde až 27.12.2013). Ve výprodejích můžete pořídit převážně módu ze zimní sezóny, elektroniku a další zboží za velmi dobrou cenu. Vzhledem k tomu, že zima ještě pořádně nezačala a pravděpodobně přijde až v lednu, tak se vyplatí si koupit se slevou bundy, svetry, šály a třeba zimní boty. Další vlna výprodejů začne po Novém roce, tedy 2.1.2014 a další vlna v polovině ledna. Vždy bude ve výprodeji oblečení za nižší cenu, ale s každou vlnou bude omezenější výběr, protože se zlevňuje to, co se ještě nevyprodalo. Z tohoto důvodu není vhodné spoléhat na pozdější datum a vidinu ještě vyšší slevy, často na výběr zůstávají pouze velké či moc malé velikosti a ne moc pěkná móda.

Kde je najdeme?

Výprodeje najdeme snad všude. Můžete se podívat do internetových obchodů, kde najdete ve výprodeji módu, boty, doplňky, elektro, nábytek a další věci. Nejedná se pouze o velké e-shopy, ale také o malé, kde se chtějí zbavit sezónního zboží.

V klasických obchodech se také můžete těšit na velké výprodeje. Pokud hledáte oblečení, doplňky nebo boty, stačí se zastavit do vašeho oblíbeného obchodu, určitě tam narazíte na slevy. V nákupních centrech ve vitrínách také uvidíte velkým písmem psána magická slova, která informují o výprodejích nebo o tom, jak je velká sleva. Týká se to jak větších, tak i menších měst. Důležité je hledat a být včas na daném místě.

Jaké značky oblečení?

Pokud vás zajímavá, jaké značky oblečení již zlevňují, tak to jsou snad všechny. Například se jedná o Lindex, Orsay, H&M, Takko, F&F, C&A, Reserved, Kenvelo, Esprit, Calzedonia, Pietro Filipi, Tezenis, Lacoste, New Yorker, Kik,...

A co ostatní?

Ať nezůstaneme pouze u módy, najdeme vánoční výprodeje i u jiných. Stačí jmenovat Ikea, Datart, Mall, Sephora, Tesco, Globus, Albert, DM, Deichmann, Baťa,...

Vyplatí se povánoční výprodeje?

Zda se tyto výprodeje vyplatí, to záleží vždy na sortimentu a obchodu. Obecně u oblečení se slevy vyplatí, pokud víte, kolik předtím dané oblečení stálo a pokud si nebudete kupovat jeden kousek za druhý s tím, že si ho někdy možná obléknete. Bezhlavé nakupování určitě není cestou k ušetření, koupíte si třeba troje šaty, ale pokud budete nosit pouze jedny, tak vůbec neušetříte.

Někdy v obchodech dělají i zajímavá kouzla s cenami. Před výprodejem navýší cenu oproti původní a ve výprodeji tu navýšenou o trošku sníží. Ve výsledku si daný produkt koupíte dráž nebo za stejnou původní cenu. Toto se týká hlavně elektroniky, bílého zboží, nábytku a dalších artiklů.

Je tedy nutné dávat pozor, porovnávat ceny a nekupovat bezhlavě.


Podívejte se také na:
Co je módní obuv a jak ji reklamovat
Jak na kulmování vlasů
Vyzkoušejte rybí cop


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.