Kulmování vlasů vytvoří krásné vlny, ale...

4.10.2013
Ženy se zpravidla snaží upravit si vlasy všemožnými způsoby, aby vypadaly dokonale. Nestačí jen používat dobré přípravky při umývání vlasů, ale také je pořádně zafixovat. Fixaci ale předchází někdy zdlouhavé žehlení nebo kulmování vlasů, které ale vždy nemusí vlasům svědčit.

Jak natočit vlasy?

vlnité vlasyVlasy si kulmujte nejlépe druhý den od umývání (nebo nepoužívejte kondicionér a můžete hned první den), protože ten první jsou příliš jemné a vlnky nedrží tak moc dobře. Jednotlivé prameny natáčejte postupně a stejným směrem. První vlna by měla směřovat směrem od obličeje, ať vlasy nevypadají uměle. Natáčet můžete konce, spodní část pramenů nebo i celé prameny. Prameny by neměly být moc silné, protože by je pak kulma neprohřála, ale jen přiměřeně silné, což zjistíte časem, co vám vyhovuje. Nikdy nekulmujte mokré nebo vlhké vlasy, ale naopak by vlasy měly být dokonale suché.

Kulmování vlasů není nejzdravější

Jak moc dobře všechny víme, kulmování není pro vlasy nejzdravější, ale to stejné platí i pro žehlení, protože vysoká teplota na vlasy působí negativně. Samozřejmě jednou za čas vlasům kulma vůbec neuškodí, ale při pravidelném kulmování je nutné se vlasům dostatečně věnovat. Není moc doporučováno si vlasy kulmovat každý den nebo dokonce několikrát denně. Avšak při velmi častém kulmování byste se měla o vlasy dostatečně starat pomocí . Určitě nechcete mít díky kulmování zničené vlasy.

Jak na výběr kulmy na vlasy?

Nejprve si vyberte, jak velké vlny či vlnky chcete mít na hlavě a podle toho vybírejte kulmu. Nejlevnější kulmu pořídíte již od 400 Kč, ale obecně platí, že je lepší si připlatit. Dražší mohou mít více velikostí nebo rovnou si můžete pořídit multifunkční styler, kde najdete nejen kulmu, ale i žehličku a to s několika nástavci.

Jaké přípravky dát na vlnité vlasy

Určitě chcete, aby vám vlasy dlouhou dobu vydržely natočené, takže to chce i nějakou péči po kulmování. Nejprve počkejte, až budete mít vlasy studené a až pak na ně naneste přípravky. S přípravky to nepřehánějte a zvolte jeden nebo maximálně dva, které jsou určené pro vlnité vlasy. Aby vám vlasy dlouho s kudrlinkami vydržely, použijte přípravek od L'Oréal Hot Curl, který se nanáší před samotným kulmováním na suché vlasy.

Máte ráda kulmování nebo raději preferujete upletení copánků před spaním?


Podívejte se také na:
Jak na péči o obočí
Účesy pro polodlouhé vlasy
Vyzkoušejte rybí cop


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.