Tetování

tetováníTetování je velice oblíbené u mladých lidí. Ne jako kdysi, kdy se často nechávali tetovat vězni. Tetovat se můžete nechat v tetovacím studiu. Vyberte si takové, o kterém víte, že je kvalitní od známých nebo jiných zdrojů. Vyberte si druh tetování a zajímavý vzor.

Tetování můžete mít dočasné nebo permanentní, i to jde odstranit laserem ale za mnohem vyšší cenu. Dříve než se rozhodnete si nechat udělat tetování, měli byste se poradit s vaším ošetřujícím lékařem v případě, že máte nějakou nemoc. Často se objevuje po aplikaci tetování alergická reakce. Může se objevit i zánět nebo infekce. Proto je nutné si vybrat kvalitní studio, kde dostatečně dbají na hygienu.

Vhodné místo na tetování?

Obecně se doporučuje nepoužívat na tetování (obzvláště na první tetování) citlivá místa jako je okolí krku, páteře, kotníku a hrudníku. Kůže v těchto místech je velmi tenká, což by mohlo mít za následek komplikace.
Vhodné místo je tam, kde je dostatečně tlustá kůže nebo dostatek svaloviny - ramena.
Pokud bude vaše první tetování bez problému, můžete zkusit i citlivá místa. Vždy záleží na vašem rozhodnutí a vaší odolnosti přetrpět menší bolest.

Tetování motivy a vzory

vzory tetováníMožná ještě přesně nevíte, jak by mělo vypadat vaše tetování. Motivy a vzory naleznete v různých galeriích na internetu nebo v katalozích ve studiích. Výběru voru byste měli věnovat dostatečně dlouhou dobu, abyste toho pak nelitovali, nebo ať nemáte stejný vzor jak mnoho vašich známých.
Můžete si nechat vytetovat cokoliv od oblíbených draků, znamení, srdcí až po jména nebo různé ornamenty.


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.