VotočVohoz - oblíbený bazar s oblečením a fórem

nákup oblečení

24.8.2013
Už vás nebaví chodit do obchodů, kde mají nezajímavou a všude téměř stejnou módu? Nebaví vás chodit ani do klasických bazarů? Vyzkoušejte internetový bazar - VotočVohoz. Můžete tam nakoupit originální oblečení, které se prodává za velmi nízkou cenu. Kromě toho se můžete bavit na diskuzním fóru s velkou komunitou, tak se tam mrkněte. Zajímavá témata, která najdete v jejich fóru, se netýkají jen módy, ale i zdraví, života a dalších zajímavých témat.

Co to vlastně je?

VotočVohoz je internetový bazar, který se již za pár měsíců stal jedním z největších. Prodává se tam oblečení pro ženy, muže a děti a k tomu i různé doplňky, kabelky a boty. Záleží na tom, co kdo zrovna u sebe vystaví. Výhodou je, že veškeré zboží vystavujete zdarma a také i nákup probíhá bez poplatku. Pokud chcete, můžete si vaše vyhlédnuté zboží vyměnit s prodávající za nějaké z vaší nabídky, pokud prodávající souhlasí. Nebude tak vůbec nutné platit. V ostatních případech se zpravidla nejprve zaplatí za oblečení či doplňky, po připsání na účet vám prodávající vybrané věci odesílá.

Jak to probíhá na VotočVohozu?

Pokud si chcete na VotočVohozu založit účet a následně tam prodávat, tak se zaregistrujte. Pro lepší důvěryhodnost je vhodné si nechat ověřit totožnost a adresu pomocí služby MojeID. Následně vyfoťte to, co chcete prodávat, dejte vystavit předmět s krátkým popisem a cenou. Fotky musí být vaše a nesmíte je někde jen tak stáhnout, jinak vám inzerát bude smazán. Uživatelky se vám občas ozvou se žádostí o koupi nebo výměnu. Důležité je ale obchodovat s uživateli, kteří nejsou pochybní (nemají negativní body za obchody či částečně omezen účet). Nechte si nejprve zaplatit na účet nebo paypal, poté odešlete doporučeně zboží. Podací lístek nevyhazujte, ať máte důkaz o poslání. Dbejte na to, že podvodníci se mohou vyskytnout všude, proto buďte obezřetná.

A jak je to s daněním?

Častou otázkou u prodejů na internetu je ta, zda se musí příjem danit. Pokud prodáváte osobní nepotřebné věci, tak ty dani nemusíte. Jakmile, ale bude prodávat nadměrné množství (např. koupíte věci levněji v zahraničí a pak bude prodávat tady) nebo vyrábět různé doplňky za účelem zisku, danit zisk musíte a také rovnou je nutné si nechat vystavit živnostenské oprávnění. Pokud prodáváte jen nepotřebné, nevyhovující nebo starší oblečení, tak se vás žádné pořizování živnostenského oprávnění netýká. Horší by bylo, pokud byste prodávala desítky a desítky věcí každý měsíc, to už by si na vás mohl smlsnout finanční úřad.

Pokud máte doma nepotřebné oblečení a potřebujete mít ve skříni prostor pro nové oblečení, zbavte se ho právě na Votoč Vohoz. Pokud tam nakupujte, dávejte pozor od koho nakupujete a za kolik. Někdy se tam prodávají věci opravdu předražené, jindy narazíte na kousky opravu za pár korun.

Znáte VotočVohoz? Pokud ne, podívejte se na votovohoz.cz

Podívejte se na:
Šifonová móda je všude v obchodech
Podzimní móda plná elegance, koženky a zajímavých barev
Podzimní boty od Deichmanna


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.