Jak pečovat o obočí?

25.9.2013
Možná se to nezdá, ale tvar a vzhled obočí dělá opravdu hodně, nepodceňujte proto jeho úpravu. Nejprve se zaměřte na správný tvar, zakrytí a odstranění nedostatků a na případné zvýraznění. Důležité je to s tvarem či se zvýrazněním nepřehánět, ať ze sebe neuděláte strašidlo. I v takovém případě platí, že méně je více, tak na to pamatujte. Hezky vypadající obočí hodně změní obličej, to platí ale i v opačném případě.

obočí tvarJeště před několika lety se nosilo teňoučké obočí, teď se tenké obočí považuje za nevkusné a na scénu přichází upravené trošku silnější přirozené obočí. Právě ale o toto obočí se musí žena pravidelně starat, ať jej nemá příliš moc výrazné. Takže se pusťte do této často méně příjemné práce.

Jak na ideální tvar?

Vytvarovat obočí si můžete nechat u kosmetičky nebo i doma. Tvar obočí je velmi důležitý a vy si ho snadno můžete vytvořit doma. Nejprve se určí začátek a konec obočí, do ruky vezměte tužku, přiložte ji ke konci nosu a k vnitřnímu koutku. To, co zůstane mezi (tedy nad nosem), si vytrhejte. A konec obočí se určí takto, tužku přiložte k nosu a vnější straně koutku. Přesahuje-li něco, vytrhejte to. Dále sledujte tvar obočí, mělo by se ohýbat asi po 2/3 délky. Pokud ale máte rovné obočí, moc z něj charakteristické kulaté obočí nevytvoříte. Při tvaru sledujte přirozený tvar a vytrhejte jednotlivé, které jsou moc dole či nahoře. Ve výsledku by žádné chloupky neměly rušit výsledný tvar obočí.

Jak chloupky vytrhávat?

V žádném případě si obočí neholte, ale vytrhávejte postupně pinzetou. Chloupek pinzetou uchytněte téměř u kůže a prudce jej vytrhněte. Pokud chloupek uchytnete až nahoře, tak při trhání bude více bolet. Pokud vás toto trhání moc bolí, provádějte jej po koupeli nebo si obočí nachlaďte a poté trhejte. Ve výsledku se ale nejedná o něco, co byste nezvládla.

A co dorůstání?

Chloupky rostou neustále, proto si každý den pravděpodobně všimnete nových chloupků. Každý den je proto vytrhněte, jinak vám budou nejenom kazit obočí, ale také za pár dní jich tam uvidíte požehnaně. Některým rostou chloupky velmi rychle (zpravidla tmavovláskám) a jiným pomalu. U někoho dokonce přestanou po pravidelném trhání chloupky na daném místě růst, což může být problém, pokud si trháte do špatného tvaru.

Někdy je nutná pomoc tužky či barvy

Nejste-li se svým přírodním obočím spokojená, můžete se obrátit na studia, kde vám udělají permanentní make-up na obočí, nebo obočí obarví. V domácích podmínkách si můžete obočí domalovat tužkou, řasenkou nebo i barvou. Důležité je ale dbát na barvu, příliš tmavé obočí vás udělá starší a přísnější, proto volte barvu o stupeň či dva světlejší než máte vlasy. U blondýnek by se mělo jednat o příjemnou světle hnědou.

Máte problém s udržováním obočí?


Podívejte se také na:
Účesy pro polodlouhé vlasy
Jak se zbavit kruhů pod očima?
Vsaďte na krátké nehty, dlouhé už nejsou in


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.