Jak na kruhy pod očima

18.9.2013

Ráno vstanete, pohlédnete do zrcadla a opět vás nepříjemně překvapí kruhy pod očima. Proč vůbec ty hrozné váčky a kruhy vznikají a jak se jich můžete zbavit? Kruhy pod očima netrápí jen ženy (většinou po 25. roku), ale i děti. Někdo je má dané geneticky, ale ve většině případů je možné tyto nepříjemné kruhy ovlivnit. Důležité je dostatečně spát a pít.

Jak ovlivnit kruhy pod očima?

Dostatečně dlouho spěte

kruhy pod očimaJe dost pravděpodobné, že málo spíte. Opravdu, dostatečně dlouhý spánek je velmi důležitý. Spěte každý den alespoň 8 hodin nebo tak dlouho, aby vám to stačilo. Na druhou stranu, když budete přespaná, tak se vám váčky pod očima objeví také. Zkuste spát pravidelně 8 hodin a uvidíte, že poznáte rozdíl. A pokud by vám to nestačilo, zkuste spát o čtvrt hodinku déle.

Pravidelně pijte

Ano, i pitný režim má vliv na kruhy pod očima. Pokud pijete málo, budete mít kruhy tmavé a tím pádem i dost znatelné. Vypijte nejméně 2 litry tekutin za den, ale měly by být neslazené a do tohoto limitu se nepočítá káva a alkohol.

Jaká je příčina?

Vzhledem k tomu, že pokožka v okolí oči je dosti citlivá, jakýkoliv prohřešek se na ní hned projeví. Pokud je omezen průtok krve v této oblasti, ihned se to projeví kruhy či váčky. Ve výsledku za ně může špatné prokrvení, které je ovlivněno tekutinami či spánkem, jak již bylo zmíněno. Také je možné, že máte nedostatek železa.

Babské rady na odstranění

Viditelné kruhy pod očima vás nepotěší, pokud jdete do práce nebo školy, podívejte se na několik babských rad, které by vám mohly pomoct. Vždy nechávejte na očích a váčcích daného pomocníka alespoň 8 minut, nejlépe 10 - 12.
- nachlaďte si oči ledem - ledové kostky v mikrotenovém sáčku přiložte na oči,
- přiložte na ně lžičku z mrazáku - do mrazničky dejte na chvíli dvě lžíce a poté studené přiložte na oči a váčky,
- přiložte plátky studené okurky - nakrájejte salátový okurek na kolečka a ta přiložte na oči,
- přiložte plátky brambor - také vychlazené plátky brambor mohou pomoct váčkům,
- sáček zeleného čaje vložte na chvíli do lednice a poté jej přiložte na chvilku na oči.

Pokud spěcháte a nechcete použít žádnou celkem zdlouhavou radu, můžete použít vhodné líčení nebo korektor na kruhy pod očima.

Tmavé kruhy často svědčí o tom, že máte problém s játry. Pijte různé čistící čaje, které obsahují s ostropestřcem nebo použijte jinou čistící tinkturu. V případě velkých a nemizejících kruhů byste měla navštívit lékaře, ať ověří, že nemáte nějakou nemoc.

Také se doporučuje danou oblast krémovat (existují speciální krémy přímo na kruhy pod očima), trošku se opálit nebo používat chladivé oční gely.

Máte nějakou radu či recept, jak vyřešit tento problém?


Podívejte se také na:
Vysoké podpatky časem zničí nohy
Vyzkoušejte rybí cop
VotočVohoz - internetový bazar s oblečením


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.