Dlouhé nehty už neletí, vsaďte na krátké

17.9.2013
krátké nehtyNěkolik posledních desetiletí letěly dlouhé nehty a to buď přírodní, nebo umělé (gelové či dříve nalepovací). Dnes si ale mohou ženy od nich odpočinout, protože dlouhé nehty už nevypadají vůbec módně, ale působí spíš komicky, kýčovitě a lehce. Preferuje se přirozenost i v úpravě nehtů, proto se kratší nehty tlačí na scénu.

Možná se vám tento trend moc nelíbí, ale po praktické stránce jsou krátké nehty mnohem více použitelnější, protože vás tolik neomezují jako ty dlouhé.

krátké nehtyKrátké nehty by rozhodně měly být upravené, rovně s jemně zakulacenými rohy nebo dokulata zastřižené s francouzskou manikúrou, nalakované nebo i jen tak bez lakování. Důležité ale je, abyste měla nehty a ruce pěstěné. Neuškodí ani zdobení na nehtech, které bude vkusné a ne přeplácané. Konečně se tak splní přání mužů, kteří dlouhé nehty nikdy neměli v oblibě.

Jak na krátké nehty?

V první řadě se nebojte nehty zastřihnout jen trošku nad konec prstu, aby moc nepřečnívaly. Nehty si můžete nalakovat zajímavým odstínem laku, nebojte různých ozdob, jako jsou razítka, samolepky, 3D ozdoby nebo francouzské manikúry. I když je francie spíše zastaralejšího rázu, pořád se drží na špici oblíbených úprav nehtů. S ozdobami byste to ale neměla přehánět, protože jakmile jich bude hodně, nehty budou působit komicky.

Důležitější je pěstovat o vzhled rukou

Jak již bylo zmíněno, ruce by měly být upravené. Měla byste si je proto poctivě krémovat, ať nejsou vysušené. Taktéž je nutné dbát na kůžičku v okolí nehtů, ať tam není odlupující se kůže, záděry nebo nebo zrohovatělá kůže. Manikůru doma nebo v salónu byste měla podstupovat alespoň jednou týdně, nehty vždy dokonale odlakujte, namočte, odstraňte chyby, masírujte, hydratujte i poté je můžete opět nalakovat. Dokonalá péče je vždy nutností a u krátkých nehtů to platí dvakrát.

Líbí se vám krátké nehty nebo tento trend budete ignorovat a dál budete nosit dlouhé drápky?

Podívejte se na:
Zkrásněte během spánku
Vysoké podpatky časem zničí nohy
Vyzkoušejte rybí cop


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.