Jak se stát modelkou? Cesta za úspěchem je trnitá

modelka

1.2.2014
Modelkou by se chtěla stát snad každá dívka od útlého věku, tento sen se ale splní jen hrstce žen. Na modelku je nutné splnit mnoho požadavků, které jsou dány nejen tělesnými dispozicemi, ale i znalostmi, výdrží a štěstím. Zjistěte, jak se můžete i vy stát modelkou a zda se na ni vůbec hodíte.

Modelkou se nemůže stát kdejaká žena, což jistě víte. I když bude splňovat všechny podmínky, ani to vám nemusí pomoct, protože konkurence je velká a nemusíte nikoho zaujmout v agentuře.

Předpoklady na modelku

Modelka musí v první řadě měřit alespoň 174 cm - 184 cm.
Také jsou požadavky na míry, které by měly být cca 90-60-90. Tyto míry jsou ale jen přiměřené, obvod přes prsa může být menší, pas o trošku větší a přes boky by žena měla mít max. 92 cm.
Konfekční velikost by měl být 36, pokud nebudete chtít dělat plus-size modelku.

Důležité je, že dívka musí být přirozeně štíhlá, není vhodné, že takovou postavu má díky hladovění a držení nesmyslných diet. Pleť i vlasy by měly působit hezkým a zdravým dojmem.

Zajímavý obličej

Dalším požadavkem je, aby žena měla zajímavý obličej. S tuctovým obličej moc neuspějete, protože agentury hledají někoho, kdo vynikne. Nová tvář musí být unikátní, fotogenická a vypadat skvěle i bez malování.

Angličtina je nutností

Bez cizího jazyka se ve světě neobejdete. I na obyčejné Miss potřebujete cizí jazyk, proto by měla modelka umět dobře anglicky. Je nutné angličtině rozumět a také umět správně anglicky mluvit. Na castingu ji po vás nejspíš nebudou chtít, ale jakmile pojedete do zahraničí nebo budete mít zakázku s někým ze zahraničí, angličtina je jedinou možnou volbou, abyste se dorozuměla.

Book je povinností

Book (model book, portfolio) je set fotek, které nafotíte s profesionálním fotografem. Mělo by se jednat by se jednat o výběr toho nejlepšího, co máte zatím nafocené. Díky booku se můžete prezentovat a časem si do booku můžete přidávat fotky z významných akcí (např. fotky z časopisu, reklamy,...). Book pořídíte za pár tisíc, dále je nutné mít setkarty, což jsou menší booky.

Prezentujte se na internetu

Na internetu můžete najít různé stránky, kde se můžete zaregistrovat a nahrát své fotky. Agentury tyto stránky občas prohledávají a můžete někoho zaujmout. Ale je to bez záruky. Můžete se podívat a následně zaregistrovat např. na tyto stránky www.foto-modelky.cz nebo www.fotoparta.cz. Určitě najdete na internetu i jiné stránky, které vám mohou pomoct stát se modelkou.

Nebojte se modelingových agentur a castingů

Oslovte modelingové agentury a nabídněte se jim. Dbejte ale na výběr té správné, protože druhořadé agentury z vás modelku neudělají. Na internetu najdete ty nejlepší agentury a oslovte je nebo se zúčastněte jejich castingů. Někomu pomůže ke kariéře i účast v soutěži Miss.

Když podepíšete smlouvu s některou z předních českých agentur, začne teprve tvrdá práce. Každý si mylně myslí, že modelka se projde párkrát po mole, udělá několik fotek, dále nic dělat nemusí a k tomu dostane tučný honorář. Opak je pravdou. Čekají vás hodiny a hodiny tvrdé práce, čekání, doufání a jezdění po přehlídkách. Budete muset bojovat o své místo, vydržet nápor stresu a hlídat si štíhlou linii.

Podívejte se na:
Jak se obléknout na pracovní pohovor
Jak hubnou modelky
Co je módní obuv?


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.