Jak se jednoduše zbavit chloupků?

24.10.2013
Hladká pokožka je pro léto absolutní nezbytností. V tomto období se tedy holíme či depilujeme častěji, čímž vystavujeme pokožku neustálému stresu a šoku. Jakou techniku zvolit, jak ji správně provádět a jak se následně o hladkou pokožku starat?

Stará dobrá žiletka

holeníAčkoli je to technika obyčejná a k dispozici je mnoho jiných variant, nejoblíbenější je stále holení žiletkou. I zde však je důležitá náležitá péče před i po zákroku. Nejdůležitější je samotná žiletka - vyberte si takovou, která má více břitů (optimálně 3 a více), čímž také snížíte riziko pořezání. Žiletka by měla být vždy ostrá - jakmile cítíte, že už se vám s ní holí špatně, vyměňte nástavec za nový. Nezapomeňte používat kvalitní pěnu na holení, která chloupky zjemní a zabrání zadrhávání.

Ihned po oholení namažte oblast zklidňujícím mlékem, které zmírní šok. Pokud holíte velice citlivou oblast, jako jsou například třísla, doporučuje se použít obyčejný dětský zásyp, díky kterému předejdete tvorbě pupínků. Spousta žen také používá partnerův balzám po holení pro citlivou pleť. Abyste zabránila zarůstání chloupků, používejte při koupeli pravidelně peeling, který odstraní starou kůži. Vynechejte také ihned po holení nošení těsného případně krajkového prádla, které by pokožku mohlo dráždit. Máte-li trpělivost, vyzkoušejte holení po směru růstu chloupků, které sice trvá déle a dokonale hladkého efektu s ním zřejmě nikdy nedosáhnete, ale je mnohem šetrnější.

Bezbolestná epilace?

Výhodou epilace je rozhodně dlouhotrvající účinek - pokožka vám zůstane hladká i tři týdny a vy se tak nemusíte starat každý den. Na opačné straně však stojí bolest, kterou může epilátor připravit. I té se však dá spolehlivě vyhnout. Především nenechávejte chloupky narůst do více než 4mm délky, popřípadě je před epilováním zastřihněte. K tomu vám poslouží zastřihovač nebo oblast oholte a vytrhávejte až po několika dnech, jakmile chloupky dorostou do požadované délky. Před epilací si dopřejte teplou sprchu, která vás uvolní a přirozeně zmírní bolest. Máte-li epilátor, který je možno používat pod vodou, využijte toho. Pokud ne, nezapomeňte před vytrháváním pokožku důkladně osušit. Doporučujeme také ještě před epilací použít tělový pudr, který chloupky zvedne a odstraní z pokožky zbylou mastnotu. Pokud s epilátorem teprve začínáte, máme pro vás dobrou zprávu - při každém dalším trhání vás zákrok bude méně bolet. Takže zatnout zuby a vydržet.

Kvalitní depilace

Pokud používáte voskové pásky a fungují, jste pravděpodobně jedna z těch šťastnějších žen. Tento způsob trhání chloupků se však u mnoha dam neosvědčil. Klíčovým problémem je délka, do kterých musíte chloupky před depilací nechat narůst. Nezřídka se jedná až o více než 7 mm, což se málokteré podaří vydržet. Pásky z obchodů také nezachytí každý chloupek a u žen, kterým rostou chloupky silnější, se jedná o několikahodinové trhání. Ať už se jedná o studený či teplý vosk, nezřídka zůstanou jeho zbytky na pokožce a odstranění je opět velice otravné. Pásky též nelze použít na všechny partie. Trhání v oblasti bikini-line je nepříjemné a mnohdy také neúčinné.

Pokud však voskovou techniku chcete vyzkoušet, raději si zajděte k profesionálce, jejíž přístroje jsou mnohem lepší a spolehlivější než prodávané voskové pásky. Odstraní chloupky téměř bezbolestně, rychle a dlouhodobě za příznivé peníze. Máte tak o starost méně a k tomu se rovnou můžete přiobjednat na příjemnou masáž.

Laserová epilace

Také se můžete zbavit chloupků pomocí laseru. Toto ošetření je velmi rychlé a prý i trvalé. Laserový paprsek zlikviduje cibulky (ze kterých zrovna rostou chloupky), které pak již nemohou vyrůst. Je ale nutné absolvovat několik ošetření zhruba po měsíci, kdy začnou růst chloupky z dalších (předtím nevyvinutých) cibulek. Nevýhodou laseru je vysoká cena, někdy bolestivost a nejistý výsledek.

Čím si raději odstraňujete chloupky vy?


Podívejte se také na:
Jak na péči o obočí
Jak na kulmování vlasů
Vyzkoušejte rybí cop


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.