Kloboučky

Lindex

kloboučekKloubouky mají v módním nebi místo odjakživa, ale letos budu v kurzu o něco více. Proslýchá se, že právě celebrity, které přišly stylovým pokrývkách hlavy na chuť již minulý rok, inspirovala návrháře, aby dali kloboučkům větší prostor. Zda je to založeno na pravdě není až tak důležité, hlavně, že jsou IN.

Tento doplněk není zdaleka pro každou z vás, ale když víte, jak ho nosit, máte velké plus.
Žena v klobouku je na pohled elegantnější, sebevědomější a snad i zajímavější. Může za to i fakt, že je nutné chodit více vzpřímeně s hlavou vztyčenou, takže už žádné hrbení.

Jak kombinovat dámské klouboučky?

Pro trochu inspirace se stačí prohnat pár obchody, bohužel ne všechny kousky jsou vždy nositelné. Klobouky zakrývající tvář, zbytečně dlouhé a neforemné (řekněme modely ve stylu Lady Gaga) můžete nechat bez povšimnutí a s nadšením se vrhnout k těm, které jsou jako právě přivezené z divokého západu. Právě tyto klobouky jsou totiž největším letošním hitem. Netřeba je ladit jen s tematicky stejně laděným outfitem – károvanou košilí, džínovinou a robustními pásky.
Klidně popusťte uzdu vnitřní nespoutanosti, která se s blížícím se létem dere ven, a zkombinujte klobouček s květinovými šaty, džínovou bundou a botami na klínku. Trendy, které vystoupaly na módní vrchol letos, hrají prim a dohromady k sobě krásně ladí. Připomeňme si například třásně, doplňky s motivem dřeva, šněrování, uvolněné střihy a vzory.

Krásné elegantní kloboučky

Pro ty, které nemají tolik odvahy (a že kovbojský klobouk jí potřebuje dost), jsou k dostání mnohem elegantnější klouboučky. Nejsou tak výrazné, hranaté ani přezdobené. Je jen na vás, jak moc romanticky se naladíte. I co se týče barev, nemusíte se nijak omezovat. Právě jimi můžete vyjádřit svoji náladu. Slaměné klobouky, které mohou zprvu působit jako úsměvný retro návrat, mějte stále při sobě, bude vám věrným společníkem. Zdá-li se vám nudný, zaexperimentujte s barvou nebo klobouk dozdobte pod svého bláznivou stuhou, květinou, broží. Fantazii se meze nekladou! Unosíte je ke všemu kromě vysloveně sportovního stylu, ke kterému doporučujeme spíše čapky s kšiltem, ale to už je jiná kategorie.

Snad je poslání klobouků o něco promyšlenější a jejich letošní výstup na výsluní nezaručí jen stylový outfit po jedno léto, ale uvědomíme si, že příliš sluníčka pokožce škodí a tohle je příjemná alternativa.

Foto: lindex.com, tally-weijl.com

Letní boty
Letní šaty 2012
Dámské sukně


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.