Letní boty 2014

Sandály Deichmann

S příchodem jara a léta se probouzí na vášeň k botám, kterou doteď brzdily časté ranní mrazíky. S těmi je však pro letošní rok nadobro konec, a proto je třeba nazout lehké, otevřené a svěží botičky. Aktuálních trendů je více než dost.

Nezapomínejte na podpatky

Všechny milovnice nízkých a pohodlných botek budou možná trošku zklamané. Velký hitem je totiž zvýraznění ženskosti, která jde ruku v ruce výhradně s podpatky. Neznamená to však, že byste balerínky nebo tenisky měla odhodit do kouta, znamená to jen, že pokud budete chtít být trendy a maximálně vyladěná, bude zapotřebí obout právě vysoké podpatky – přesněji řečeno – vysoké a ještě vyšší.

A co třeba boty na platformě?

Módním hitem, který se drží na vršku oblíbenosti už několik let, je platforma a i letos se na ni můžete spolehnout. Pokud však chcete být naprostým módním guru, stavte na megaplatformách, které vás mohou popotáhnout ještě o kousek výš. Samozřejmě, že tento trend si oblíbily hlavně ženy menšího vzrůstu, ale ani těm vyšším není zcela zapovězen.

Co třeba boty na klínku?

Dalším velmi oblíbeným kouskem ženského botníku jsou boty na klínku. Opět nezapomeňte na potřebnou výšku, která je aktuálně IN. Pokud se nemůžete rozhodnout mezi klínovým podpatkem a platformou, spojte je dohromady. Je jasné, že o co originálnější bude klínek, o to krásnější budou celé boty. A nutno podotknout, že představují velmi pohodlnou alternativu pro efekt gazelích nohou.

Nebo zvolte baleríny, sandále...

Někdy je však zapotřebí prolétnout městem rychle a bez bolavých nohou, proto nenechávejme balerínky, které jsou pro takové příležitosti jako stvořené, stranou a i letos je čas od času obujme. K mání je nepřeberné množství – barevné, květované nebo třeba s nádechem kovbojského stylu. Velký přítel pohodlnosti jsou také boty inspirované muži – letos jsou v kurzu obyčejné, bez zbytečných ozdob, s kulatými tkaničkami. Nahoďte k nim skinny legíny a máte look, který srší nejnovějšími trendy.

Pak se v regálech objevil ještě jeden „hit“. Je však přijímám s hodně smíšenými pocity, je to obuv velmi uvolněná, snad ne ani ležérní, o eleganci se hovořit rozhodně nedá a velké rozdíly mezi pánskou a dámskou není téměř znatelný. Řeč je o látkových nazouvácích s tenkou jutovou podrážkou. No, v situacích, kdy nedáme dopustit na pohodlnost, proč ne?

Barevný rok 2014 je tady!

Rok 2014 velí nástup barev. Však jaro a léto k tomu jasně vybízí. Po pochmurných barvách – černé a hnědé, které jsou pro zimní měsíce typické – přichází barevná exploze, v níž převládá červená, oranžová a žlutá. Pokud se však nemůžete rozhodnout, která je pro vás nejlepší a zároveň nemíníte utrácet za vícero bot, obujte si colorblocking. Již dříve se ujal na oblečení, boty strhl letos. I květinové motivy letos praví ANO. Lodičky, sandálky, balerínky... Nebo buďte rafinovanější, a kvítky použijte jako ozdobnou aplikaci na straně boty nebo jimi ozdobte pásek kolem kotníku.

Ať každý krok vám vykouzlí úsměv na tváři.

Letní kozačky

Sandály Deichmann

Foto: deichmann.de
Letní kozačky
Legíny
Mǒda jaro léto


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.