Móda jaro 2015 - co bude letos v módě

Svetříky - H&M

Chladné počasí už se začíná ozývat a než se nadějeme, bude tady zase jaro. Módní návrháři již dali vědět o tom, co za trendy si přichystali na jaro 2015. Do módy se dostává zelená barva.

Móda jako z minulosti

Jedním z oblíbených stylů bude na jaře móda padesátých a šedesátých let. Samozřejmostí bude sako v odstínech tělové a hnědé barvy. K němu se budou hodit úzké kalhoty různých pastelových barev. In bude ale také naprostý opak, a to široká sukně, doplněná jemně zbarvenou halenkou. Setkáme se i s příjemnými hřejivými motivy, většinou ovocnými či květinovými a chybět nebudou ani krajky. Jaro ale nebude jen o poklidné a střídmé módě, setkáme se i se zvýše zmíněnými kousky v bláznivých neonových barvách.

Móda budoucnosti

Oproti módě z let minulých se v roce 2015 také setkáme s trendy, které budou působit spíše jako z budoucnosti. Hranaté tvary zvětšující objem v různých partiích, ať už se jedná o ramena nebo boky. Oblíbená je hlavně bílá barva kombinovaná s odstíny tělové, béžové, občas se setkáme i se světle modrou a zelenou. To vše bude působit velice elegantně a příjemně. Jemnost bude zachována i u materiálu, kde se bude často vyskytovat satén a hedvábí. Ke zvýraznění budou doplňky v lesklých nebo třpytivých barvách, jako např. zlatá nebo stříbrná.

Exotické trendy

Zpět do popředí se také dostane africká etno móda. Nalezneme zde výrazné a syté barvy, časté budou také orientální a exotické vzory a ornamenty. Neméně se setkáme se vzory, která jsou inspirována exotickými zvířaty i rostlinami. Samozřejmostí budou také batikovaná trička a šátky, které se k jarní módě budou skvěle hodit. Sukně, kalhoty i trička budou opatřeny třásněmi. Pokud půjde o doplňky, budou to především dřevěné korále a náramky. Oblíbenou obuví tohoto stylu jsou sandály, které se také budou vyskytovat v různých barevných kreacích.

Už víte, do kterého z těchto tří stylů půjdete na jaře vy?

Úzké kalhoty - H&M

Jarní trendy 2015 - H&M

Foto: hm.com
Podívejte se na:
Kovové cvočky jsou in
Jaro plné barev
Už máte svoji parku?


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.