Módní zákazy pro baculky

moda27.11.2012
Říká se, že móda nezná hranic. Pozor, dámy! Za každých okolností byste měly být soudné k vlastnímu tělu a vybírat podle toho. Nejde o jistotu, ale o výsledný dojem. Nemá smysl rozpovídat se o tom, že všechno nestojí pouze na počtu kil. Je bezpředmětné diskutovat o tom, proč má kdo nějaké to kilo navíc, zda je to lenost, nemoc nebo jen spousta jiných zájmů, které ho naplňují. Pokud je člověk šťastný a má charakter, kterým rozdává radost a sílu sobě i ostatním... Co se však týká módy, i baculka se může obléct podle posledních trendů, je však nutné dbát několika hlavních pravidel.

Vybírejte pečlivě džíny

Zúžené džíny a skinny válcují tuzemské obchody již několik sezon a občas je problém sehnat jiný střih. Pozor, trošku pídění se za džínami, které vám perfektně sednou, se vám mnohokrát oplatí, věřte, skinny opravdu nejsou pro vás. Obtáhnutý střih přesně ukáže na největší nedostatky, na výrazný rozdíl mezi šířkou stehen a lýtek. Za to to nestojí. Pokud nechcete být středem nechtěné pozornosti, volte alespoň cigaretové nebo ještě lépe zcela rovné střihy nohavic, které krásně vyváží nepoměr právě mezi stehny a lýtky. Poštěstí-li se a ulovíte kalhoty střižené do zvonu, máte vyhráno. Již dávno neplatí, že jsou out. Nic není out, když to lichotí vašim proporcím!

Zvolte tmavší barvy

Ruku v ruce se střihem kalhot jdou i vzory a barvy, které jsou momentálně snad i na sponce do vlasů. Veškeré výstřelky přenechte slečnám s poněkud chudšími tvary a samy volte spíše tmavší odstíny bez zbytečných aplikací a ozdob. Proč si opticky přidávat kila?

Co třeba overal?

Když se podíváte na současné letní trendy, overal vám dozajista neunikne. Jedná se o krátký model, který je sice hitem, ale zamyslete se, jakou službu dělá ženskému tělu? Neforemným způsobem zakrývá ženské křivky, přičemž právě ty oblejší tím mohou pořádně utrpět. Pas je totiž skrytý, horní a dolní část oděvu splývá, problémem může být i oblast zadečku, který díky jednolitosti nabírá na objemu. Tak dávejte pozor, nezatracujte, ale ani nepokoušejte.

Nezapomeňte na podpatky

Stejně tak, jako jsou každoročně v kurzu spousty bot, jsou i páry, které je lepší obejít bez povšimnutí. S větší či menší popularitou již několik proplouvají zemí Módy „ťapky“ a sandále s vázáním okolo kotníku. No znova a znova, mějte se při výběru na pozoru. Není totiž žádným tajemstvím, že tento typ bot zkracuje nohy. Nepatříte-li tedy mezi dlouhonohé gazely, na tento model zapomeňte. Stavte spíše na podpatcích nebo pohodlnějších sandálech, které krásně odhalí nárt a pozvednou vás tak o pár centimetrů.

Všechno není pouze o kilech, stačí úsměv a soudný pohled při pohledu do zrcadla

Podívejte se na:
Louis Vuitton kabelky
Roxy kabelky
Converse tašky


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.