Nešetřete na módě

moda22.11.2012
Jestli ani vy nemáte na kontě tisíce navíc, zřejmě patříte ke spoustě těch, kdo svoje výdaje důkladně sleduje. Říká se – kdo šetří, má za tři, což je sice pravda, ale i vy jste dozajista přišly na to, že na některých věcech se šetřit zkrátka nevyplácí. Opomeňme však oblast vzdělání či cestování a mluvme pouze v rovině módy. Na to dbá úplně každá žena a o investicích by mohla povídat až až.

Pořiďte si kvalitní džíny

Kde jinde začít než při džínách? Kvalitní model, který vám padne jako ulitý, můžete nosit celé roky a nemusíte mít strach, že by třeba vyšel z módy. Džíny jsou nesmrtelnou součástí šatníku, která přežije všechny trendy, výstřelky i nové módní vlny. Dá se i říci, že za vyšší pořizovací částku se vám do rukou dostane kvalitní materiál, střih i barvy, který vydrží déle než pár praní. To vám modely za pár stovek zaručit nemohou a po pár měsících nošení vyžadují náhradu. Stojí tedy za rozmyšlení, zda investujete jednou více nebo mnohokrát pomálu. Stačí si vzpomenout, jak často a s jak velkou láskou je oblékáte.

Nezapomeňte na dobré boty

Další artiklem, který zaslouží poněkud větší investici, jsou boty. Samozřejmě, nejlepší by bylo mít doma výstavní sbírku bot jako Carrie, ale upřímně, kdo na to má?! Jedny na první pohled kvalitní botky byste v botníku zkrátka měla mít – hlavně pro jejich univerzálnost. Kvalitní zpracování udrží boty ve formě po několik let, a pokud si zvolíte neutrální barvu, využijete je při mnoha akcích. Na větší událost, která se může z ničehonic objevit, tak nebudete muset narychlo shánět stále dokola nové a nové boty, protože na vás bude v botníku čekat jeden skvělý pár a ten za investici rozhodně stál. Ale nikde není psáno, že se na vás při pohledu do skříně s botami nemůže vyvalit 50 párů všemožných ťapek a podpatků všech barev světa.

Kabelky kvalitně provedené jsou nutností

Mánie číslo 2 – hned botách – jsou kabelky. Ženami milované, muži nepochopené. Vy však jistě víte své a nemusíte se před nikým obhajovat, proč právě vy potřebujete další kabelku, když doma jich máte plnou skříň. Ale přiznejte si, jeden kvalitně zpracovaný kousek platí za tři šunty, které na první pohled prozrazují svojí pravou cenu, a po první sezoně se na nich podepíše zub času. Vrazit peníze do kabelky se vám nastokrát vrátí a konečně nakopnete svůj styl správným směrem.

Šťastnou ruku, dámy!

Podívejte se na:
Louis Vuitton kabelky
Roxy kabelky
Converse tašky


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.