Boty Crocs

Crocs je americká značka obuvi, která byla založena v roce 2002, na českém trhu je však k dostání až od roku 2006. Nápad vznikl, když parta kamarádů cestovala na lodi z Mexika do Miami a přemýšleli o botě ideální pro podobné situace. Boty Crocs jsou neklouzavé, nepromokavé, zamezující zápachu, pohodlné a jednoduché. Nápad dotáhli do konce, své vysněné botě dali reálnou podobu a fenomén CROCS mohl spatřit světlo světa. A to s grácií jemu vlastní.

Boty Crocs nejsou z plastu, ale z croslitu

Mnoho lidí se domnívá, že jsou boty Crocs vyrobeny z plastu nebo gumy. Při výrobě je však použito croslitu, což je extrudovaná pryskyřice zamezující tvorbě bakterií, plísní a vzniku zápachu. Je prokázáno, že velmi účinně tlumí otřesy a dopady díky odpružení. Do karet jim hraje nejen akupunkturní vzorek uvnitř boty, který zabezpečuje správnou cirkulaci krve, ale i speciální zpevnění v oblasti paty, které zamezuje postupné deformaci paty pod vlastní váhou. Ortopedické tvarování, antibakteriální materiál, maximální pohodlnost a naopak minimální váha jsou jen třešničkou na dortu.

Crocsy můžete nosit téměř všude!

Crocsy jsou boty pro lidi všeho věku a naprosto všechny situace. Asi si vzpomínáte na první modely této značky – robustní pantofle nepřeberného množství barev. Dnes není výjimkou, natož faux-pas, nosit je do školy, do zaměstnání, na sportovní akce nebo třeba i na společenské akce, kde je dress-code o něco uvolněnější. Jejich bod zájmu je za těch pár let totiž mnohem dál. Velmi oblíbené, snad pro svou nenucenou eleganci a zároveň punc sportovního ducha, jsou balerínky. Boty Crocs hrají všemi barvami, ozdobené jsou buď šikmo vedenými pásky, nebo třpytivými kamínky. Dlouho na sebe nenechaly čekat ani létem milované žabky, které jsou k vodě jako dělané.

Veselé barvy i s ozdobami

botyKombinace použitých barev u Crocsů jsou vskutku nezkrotitelné. Naprostým opakem jsou kotníčkové kožíškové kozačky, které ale bohužel nejsou často k dostání. I zde se designérům daří, zimní obuv neztratila nic ze své rozpustilosti a zároveň zachovali veškeré výhody, kterými Crocs disponuje. Hitem posledních měsíců jsou klínky a baleríny, které jsou letos velmi populární a v této podobě velmi neotřelé a stylové.

Všechny kolekce obuvi Crocs jsou postaveny na jednoduchosti tvarů a jemných křivkách, ale velmi výrazných barvách. Zpočátku nebylo třeba rozlišovat pánskou a dámskou kolekci, dodnes tyto modely přetrvávají a těší se velké oblibě. Jsou natolik univerzální, že je s nadšením obouvají muži i ženy napříč všemi věkovými kategoriemi. Ani děti nejsou „ušetřeny“ tomuto módnímu boomu, ale nebylo by to ono, kdyby se něčím neodlišily. Jibbitz se staly důvodem, proč je malí rošťáci obouvají o něco radši. Malé ozdoby všemožných tvarů, barev a motivů lze jednoduše připevnit na botu. Jsou tak k vidění originální boty se spoustou kytiček nebo třeba dětských hrdinů.
Boty Crocs jsou povinnou výbavou a jen tak z botníku nezmizí. A i kdyby jejich sláva začala pozvolna opadat, zaručená pohodlnost vás dozajista přesvědčí obouvat je i tak znovu a znovu.

Foto: crocs.eu
Podívejte se na:
Skvělé boty Lacoste
Vyberte si legíny
Plavky 2012
Tylová sukně je oblíbená nejen při tanci


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.