Trendy trička a halenky

tricka27.12.2012
Je nepsanou pravdou, že každá žena by měla mít v šatníku základní arsenál, a až pak si pohrávat a dokopávat svůj styl k vytříbenosti. Jedním ze stavebních kousků jsou tak bezpochyby všemožné topy, trička a halenky. Bez nich se, milé dámy, těžko obejdete.

Pořiďte si bavlněná trička a tílka, všechny barvy, na ramena, se spadlým ramenem, s límečkem, s potisky, s průstřihy, s rolákem, s mašlí, s volnými zády… to vše se vám bude hodit ke kombinování. Pokud ale v obchodě narazíte na top posetý v oblasti ramen ostny a cvočky, berte ho a na nic jiného se neohlížejte. Jedná se totiž o absolutní hit letošní sezóny. Už dávno neplatí, že musíte vyznávat rebelský životní styl, abyste si mohla něco takového obléct. Tyto kovové ozdůbky se v módě pohybují již skoro dva roky, nicméně doteď byly spíše jen pozorovatelkami zpovzdálí. Nyní ale zažívají své chvilky slávy. První s nimi přišly hollywoodské krásky a to v jejich mírnější podobě – na botách. Nemusíte se však striktně držet pouze topů, stejně tak jsou ozdobeny bundy nebo saka... ale na druhou stranu, přeci jenom bundu oblékáte s větší pravidelností a stále v jednou stylu.

Co se týká barev, netřeba se bát. Trička jsou, dá se říci, denním chlebem módy, proto se neupínejte pouze na módní barvy, ale chcete-li za každou cenu být IN, poohlédněte se po broskvové, oranžové nebo červené. Nenapadá mě, kdo tak výrazný by to mohl být u nás, ale v Británii je vévodkyně z Cambridge symbolem módy a modrá barva k ní neodmyslitelně patří. A Britové jsou na to náležitě pyšní a nosí ji s grácií.

Pro formálnější situace ale všední trička vyměňte za elegantní halenky. Tato móda nebyla nikdy příliš experimentům nakloněná a je zde zaběhnutý jistý dress-code, který by se neměl porušovat. Není-li však třeba strojit se na pracovní schůzku, promoce nebo podobnou událost, kde není výstřednost žádaná, popusťte uzdu své fantazii. Zahalte se do průsvitných materiálů, ozdobte se mašlemi, flitry, puntíky, falešnými kapsičkami, buďte rozverná s infantilními potisky.

Podívejte se na:
Henna na vlasy
Tetování je v módě
Domácí pleťové masky
Gelové nehty


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.