Víte, které letní boty se budou nosit v roce 2014?

Letní boty Deichmann

letní boty

14.6.2014
Venku je konečně krásné letní počasí, se kterým jsou spojeny i letní boty. Letos je opravdu z čeho vybírat, neboť nabídka je velmi bohatá. Krásná a trendy dámská obuv určitě každou z nás zaujme. Pokud chcete vědět, jaké kolekce najdete nabídce obchodů na léto, podívejte se dál. Určitě vás některé boty natolik zaujmou, že si je půjdete koupit.

V létě je možné nosit mnoho různých druhů bot, záleží na tom, jaké vám vyhovují. Mezi nejoblíbenější patří letní kozačky, sandály, římanky, mokasíny, baleríny, žabky nebo nazouváky. Hezká obuv krásně dotvoří zbytek outfitu, proto je nutné věnovat dostatek pozornosti také správnému výběru.

Římanky - gladiátorky

Zamilovala jste do stylu starověkého Říma? Tak to se vám zajisté budou líbit boty, které jmenují gladiátorky nebo také římanky. Vypadají podobně jako ty z doby gladiátorů. Jsou to letní boty, které nemají žádný podpatek, jsou ozdobeny pásky a propojeny středovým páskem. Většinou jsou vysoké ke kotníkům, ale najdete i vysoké na lýtka nebo ke kolenům. Barva je často černá, hnědá, bílá nebo metalická. V poslední době můžete najít tento styl i na podpatku, ale už by se neměly nazývat jako římanky. Velice důležité je, co si k nim obléknete, protože je vhodné oblečení v tomto případě opravdu potřebné.

Baleríny - nestárnoucí klasika

Baleríny patří mezi nejoblíbenější obuv již mnoho let. Jejich výhodou je, že jsou levné a dá se vybrat z mnoha stylů a barev. Z tohoto důvodu se málokdy stane, že byste našla někoho, kdo má stejné jako vy. Často jsou bez podpatku nebo mají velmi malý. Žena, která si tento styl zamiluje, mívá doma rovnou několik párů balerínek, protože si je může dovolit vzhledem k nízké ceně a tak i možným kombinacím.

Letní obuv CCC

letní obuv

Letní kozačky na podpatku nebo děrované?

Ani kozaček se nemusíte v létě vzdávat, protože existují letní kozačky. Mají volnou patu nebo špičku, popřípadě obojí. Mohou být jak na vysokém podpatku, na platformě nebo naopak jejich podpatek je nízký. Oblíbené jsou děrované neboli dírkované kozačky, které jsou většinou v hnědé, bílé nebo černé. Zajímavě vypadají i háčkované kozačky. Ať už si vyberte kterékoliv z nich, určitě v nich zazáříte, budete-li mít šaty nebo sukni a k ní lehký top.

Nazouváky pro rychlé obutí

Nazouváky patří mezi typické letní boty. Můžete mít volnou nejen patu, ale i špičku, opět záleží na typu. Mohou být nejen kožené, ale i dřevěné nebo plastové. Mezi typického zástupce plastových bot patří boty Crocs, u dřevěných jsou dřeváky, které se opět vrací do módy a kožené jsou taková ta klasika, na které můžete najít i různé ozdoby, přezky a další drobnosti.

U moře to bez žabek nejde

U moře se bez žabek určitě neobjedete, ale hodí se ke koupališti nebo přehradě. Nevadí ani na cestu městem, ale jen na krátké vzdálenosti. Při delších vzdálenostech vás z nich mohou bolet nohy nebo místo mezi palcem a ukazovákem na noze. Záleží na kvalitě provedení a na vaší odolnosti. Pokud chcete žabky na delší chůzi, sáhněte raději po sportovních typech, které jsou i pevnější, než je tomu u módních letních kousků. Žabky mohou být ozdobeny i různými ozdobami, mezi které patří kamínky, přezky nebo cvočky.

Boty na léto Baťa

boty na léto

Kde takové boty koupíte?

Nové kolekce známých značek obsahují všechny tyto letní boty v nabídce, takže si je tam můžete koupit. Například je prodává Baťa, Deichmann, CCC, Tamaris, Humanic, Converse a jiné.

Už víte, které boty si na léto koupíte?

Foto: deichmann.de, ccc.eu, bata.cz
Podívejte se na:
Letní šaty prostě k létu patří
Calzedonia - plavky, které vás potěší
Úžasné jarní šaty 2014


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.