Zkrásněte během spánku

13.9.2013
Kvalitní spánek nám dodává energii, také zlepšuje náladu, pleť i spalování tuků. Když se pořádně nevyspíte, hned se to na vás projeví - kruhy pod očima či skleslá nálada. Po pár dnech nekvalitního nebo nedostatečného spánku budete mít navíc k tomu i horší pleť, znatelnější vrásky i kruhy pod očima. Co tak začít dostatečně spát, ať se zbavíte těchto viditelných problémů? Nejlepší je každý den chodit ve stejný čas spát a ve stejný čas vstávat. V případě, že musíte vstávat každý týden jinak, pohlídejte si dobu spánku, která by měla být 7 - 8 hodin.

Nutné odlíčení

spanekVečer nezapomeňte na odlíčení, ať pokožka může dýchat a není na ní nanesená zbytečně chemie. Sice se říká , že se večer má nanášet noční krém, ale není to spíš na škodu? V noci bude moct pokožka dýchat a regenerovat se i bez zbytečného nočního krému, který se snaží propagovat výrobci jako nezbytný. Během noci se pleť regeneruje, proto vypadá po noci lépe a zdravěji.

Napijte se před spánkem

Pokud schválně nepijete několik hodin před tím, než jdete spát, děláte chybu. V takovém případě dochází k dehydrataci. Raději se napijte, sice v noci můžete probudit s nutkáním na záchod, ale po vykonání potřeby brzo usnete. Důležité je, že tělo pak nestrádá a může se regenerovat.

Spánek ovlivňuje i váhu

Kdo by to řekl, že díky dostatečně dlouhému spánku můžete i lépe hubnout? V noci se zvyšuje hladina hormonu leptin, který má na starosti regulování chutí a hladu. Při dostatečném spánku sníte ve výsledku mnohem méně jídla, což se příznivě projeví na váze.

Během spánku se tělo zbavuje škodlivých látek

Škodlivé látky se dostávají do těla prostřednictvím jídla, životním prostředím a stresem. Spánek je ideální, aby se tělo díky pracujícím játrům a ledvinám očistilo. To se může podpořit různými detoxikačními čaji, cvičením nebo různými půsty.

Jak na nespavost?

Pokud nemáte kvalitní spánek, trápí vás nespavost, vyzkoušejte čaje na spaní (jedná se o čaje na zklidnění) nebo meduňkový čaj. Zklidní vás a budete tak moc snadněji usnout. Nebo také funguje mléko s medem či samotný med.

Spíte dostatečně nebo naopak spíte velmi málo?


Podívejte se také na:
Vysoké podpatky časem zničí nohy
Vyzkoušejte rybí cop
VotočVohoz - internetový bazar s oblečením


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.