Co dělat, aby vám opálení dlouho vydrželo?

opalování

13.8.2014
Zrovna jste vrátila z dovolené a máte strach, aby vám vaše opálení hned nezmizelo? Podívejte se na několik zajímavých rad, které vám pomohou k tomu, ať se můžete zlatavým opálením chlubit delší dobu.

Beta-karoten je základ

Pravidelné užívání beta-karotenu nejen před opalováním, ale i po něm pomáhá udržet pokožku déle snědší. Nemusíte jíst pouze pilulky, ale sáhněte i po mrkvi nebo rajčatech. S provitamínem A, jak se beta-karotenu taktéž říká, to nepřehánějte a dodržujte doporučené denní dávky.

Hydratování je důležité

Na hydratování pokožky nezapomínejte ani na samotné dovolené. Po sprše na sebe aplikujte krém po opalování. Po zaschnutí, pokud plánujete jít opět k vodě, na sebe naneste krém na opalování. Večer se nezapomeňte osprchovat a aplikujete na sebe tělové mléko nebo olejíček. S pravidelnou péči bude pokožka vláčná a dlouho zlatavá.

Nezapomínejte na dostatek tekutin

Dostatek tekutin je pro organismus velice důležité, má pozitivní vliv v teplém počasí, při kterém se mnohem více potíte a tudíž je nutné tekutiny pravidelně doplňovat. V létě byste rozhodně neměla pít méně než dva litry vody, můžete i 3 litry. Vždy upřednostněte neslazenou vodu, ta slazená zdravá není.

Peeling je nejvhodnější před opalováním

Často se doporučuje nebát se peelingu po opalování, ale ne vždy je to ku prospěchu. Mnohem lepší je mít peeling před opalováním. Odumřelé buňky se odstraní a vy se tam pěkně opálíte. Právě kvůli tomu, že každé ženě vyhovuje jiné pořadí peelingu, je nutné to na sobě testovat.

Vyhněte se soláriu

Pokud jste se krásně opálila přirozeným způsobem, vyhněte se soláriu. Solárium je pro lidskou kůži nepřirozené a také kůži vysušuje. Sice se tam opálíte, ale na druhou stranu kůže bude vypadat velmi staře a nevzhledně.

Vosk není vhodný

Pokud jste se hezky opálila a chloupky odstraňujete pomocí vosku, tak na to na chvíli zapomeňte. Pokud byste si chloupky strhla pomocí vosku, tak strhnete i část zlatavé vrstvy. Takže raději zvolte jinou metodu holení.

Určitě existují i další rady, ale tyto jsou nejdůležitější.

Podívejte se také na:
Co si obléct na pracovní pohovor
Vyberte si šaty na léto 2014
Legíny jsou stále oblíbené


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.