Letní šaty 2014

Victoria's Secret

Teploty stoupají a téměř letní počasí tak láká k romantickým procházkám. V tu chvíli však přichází otázka: „Co na sebe?“. Móda velí navléci se do letních šatů, a že je z čeho vybírat.

Peplum střih

Jak tomu bylo v posledních měsících, velkým hitem se stal tzv. peplum střih. Stejně jako se osvědčil u sukní, i u letních šatů sklízí velký úspěch. Nespornou výhodou je, že minisukýnka, která zdobí oblast pasu, krásně vykreslí siluetu a spodní přiléhává část dá vyniknout vyrýsovaným stehnům. Samozřejmě, že nemusí vždy jít pouze o aplikaci ve formě sukýnky, k mání jsou i různé sklady a řasení, která je velmi efektní a rafinované.

V módě jsou i maxi šaty

Novinkou, ač přetrvávající již několik let, jsou rozhodně maxi šaty. Novinkou proto, že jim stále ještě mnoho dívek a žen nepřišlo na chuť, nicméně maxišaty svůj litý boj o místo na výsluní nevzdávají a jsou v nabídce i letos. V cestě za ještě větší oblíbeností jim dozajista brání zkracující efekt, který u dívek menšího vzrůstu není příliš vítaný. Ale pokud jste gazela s nekonečně dlouhýma nohama, rozhodně neváhejte. Dodají vám punc letní rozevlátosti a nespoutanosti. A o tom přece léto je, ne? Pokud máte odvahu, můžete si pohrát s barvami a vzory, ale i ty dokážou zradit.

Minišaty nikdy nepřestanou být in!

Pro drobnější typy dívek představují nikdy nehasnoucí hvězdu minišaty. Nejen, že postavu krásně dokreslí, ale také příjemně poškádlí mužské oko. A proč schovávat nohy pod sukně až k zemi jako dlouhonožky, když je můžete vystavit obdivu kolemjdoucích a slunečním paprskům. Pamatujte však, že nic se nemá přehánět a vždy volte takový model letních šatů, kdy na úkor délky usměrníte svůj výstřih.

Midi délka, ač se objevuje v regálech, moc stoupenců nenachází. Je snad vnímána jako jakýsi retro návrat do 30. let, což však už dávno neplatí. Je to trendová záležitost, nicméně vyžaduje velmi vytříbený cit pro módu a kombinace. Ale jestli si na tyto letní šaty troufáte...

Bílé šaty jsou neopomenutelnou součástí léta

Ať se rozhodnete pro cokoliv, za největší hvězdu budete platit v nevinných bílých šatech, které se bez kompromisů staly královnou léta. Odrážejí v sobě jak dívčí roztomilost a hravost, stejně tak nadčasovost, uvolněnost a rozevlátý styl života, ke kterému teplé dny přímo vybízí. Je jedno, zda zvolíte nadýchané bílé šaty s balónkovými rukávky, nebo se vtěsnáte do zářících mini, zda se rozhodnete pro lehounký šifon nebo lpíte na detailech a sáhnete pro krajce. Jako sladkou tečku doporučuji doladit je zmiňovanou džínovou bundičkou.

Léto je obdobím nespoutaných lásek, zážitků, zábavy. Odpoutejte se proto od pravidel a pro jednou zvolte třpytivý look, podruhé krajku. Zazáříte!

Tally Weijl

Lindex

Foto: victoriassecret.com, tally-weijl.com, lindex.com

Letní boty
Móda jaro léto 2014
Dámské sukně


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.