Levi's

Dámské džíny Levi's

1.2.2013
V roce 1873 vynalezl Levi Strauss džínové oblečení. Svým objevem byl natolik nadšen, že se dvanáct let poté rozhodl prokázat kvalitu džínoviny odvážným pokusem. Kalhotami Levi's nechal spřáhnout pár koní a každého z nich nechal táhnout jedním směrem. Obstál a od roku 1886 až dodnes mají džíny Levi's v pase štítek se dvěma koňmi. Původně byly Straussovy kalhoty určené pro zlatokopy, záhy se však probojovaly na přehlídková mola a v 50. letech 20. století jejich slávu podtrhli skvělí američtí herci Marlon Brando a James Dean.

Levi's je nejstarší oděvní značkou a dnes už nepředstavuje pouze džíny padnoucí každému každého věku, jako jsou dnes už legendární Levis 501, ale pod portfoliem značky najdete košile, bundy, boty i doplňky (hodinky, tašky nebo pásky). Přesto jsou stále nejznámější a nejrozšířenější na světě právě Levi's 501 Jeans. Prodalo se jich více než 4 miliardy kusů a časopis Time je v roce 2000 zvolil oděvem 20. století a to zaslouženě. Džínovina je nepostradatelnou součástí našeho života, ať mluvíme o kalhotách, bundách, sukních nebo šatech. Stejně stylově dokáže obléknou ženy, muže i děti. Motto „pro každého každého věku“ se už dávno v rámci Levi's netýká jen 501, ale vždy celé jeho kolekce.

Pokud vás tento příběh zaujal, navštivte oficiální stránky značky Levis, kde se dozvíte mnohem více a budete moci prozkoumat spoustu další módy. Jen škoda, že česká mutace toho webu je v nedohlednu.

V České republice je 9 autorizovaných prodejen, zastupitelských míst je samozřejmě mnohonásobně více. Hlavní artiklem značky Levis jsou džíny, nicméně nabídka je čím dál širší a pokud zabloudíte při nákupu právě sem, rozhodně neodejdete s prázdnou. Možná s Levis 501, možná se stylovou bundou, možná s 501 a stylovou bundou.

Foto: levi.com

Podívejte se také na:
Converse - trendy móda pro mladé
Značka F&F
Esprit


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.