Esprit

5 kontinentů světa, 40 zemí, 800 prodejen a 14 000 prodejních míst. Tak velký je sen, který začal před víc než čtyřiceti lety, kdy Susie a Doug Tompkinsovi začali ve svém pojízdném karavanu v San Francisku prodávat první kousky oblečení. V roce 1971 díky úspěšnosti vznikla značka Esprit, v roce 1986 byl otevřen první kamenný obchod v Německu, následovalo Dánsko, Belgie, Norsko, Francie, Velká Británie, ale i Taiwan nebo Hong Kong. Dnes je Esprit rozšířen téměř po celém světě a nabízí zboží od oblečení přes doplňky do domácnosti až po kosmetiku (řada Red Earth).

Skvělé módní trendy od Esprit

Značka Esprit se vyznačuje spíše pastelovými tóny a jednoduchými střihy. Svou osobitost dává najevo především netradičními materiály nebo aplikacemi, které vyzdvihnou model na zcela jinou úroveň, ale nepůsobí přeplácaným nebo nesourodým dojmem. Dámské košile Esprit jsou nekorunovanou legendou, šaty originalitou, šátky nepostradatelným doplňkem, saka formální třešinkou.

Esprit má výběr pro všechny

Stejně jako módu pro ženy, má Esprit i pro muže velmi široký výběr nadčasové a hlavně nenásilné módy, ve které se budou cítit maximálně pohodlně a zároveň platit za věčného elegána. Dětské oblečení, těžko říct, zda je to záměr, ale jestli ano, tak velmi roztomilý, často koresponduje s modely pro ženy.

K oblečení patří i další doplňky

Jak už bylo řečeno, Esprit se neorientuje jen na poli módy, velmi úspěšně se prosazuje mezi kosmetikou, hodinkami, šperky a doplňky do domácnosti. Vždy poznáte, co má punc Espritu, je to jakési vnitřní kouzlo a navenek „oduševnělý” šmrnc, který mu NIKDY NIKDO nevezme!

Stejně jako spousta dalších světových značek je i Esprit součástí programu OSN pro rozvojovou pomoc nejchudším zemím světa známým pod jménem Rozvojové cíle tisíciletí.

Esprit si určil hranice, ve kterých chce tvořit a nikdy je nepřekračuje, i když dokáže jít přímo za nejnovějšími trendy. A právě to z něho dělá jednu z nejvyhledávanějších značek vůbec.

Obchody

Obchody Esprit jsou v těchto městech: Brno (Vaňkovka, Olympia), Liberec (Forum), Pardubice (Afi Palace), Plzeň (Plaza), Praha (Palladium, Flora, Arkády Pankrác, Chodov, Letňany).

Foto: esprit.eu
Podívejte se na:
Skvělé boty Lacoste
Rieker
Reserved
Humanic


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.