Punčochy se hodí nejen v zimě

Dámské punčochy Asos

V posledních letech zastiňují punčochy legíny. Samozřejmě jsou velmi příjemnou alternativou, nicméně nehodí se ke všemu a někdy je třeba zvolit elegantnější variantu – punčochy. Už dávno neplatí, že punčocháče jsou prvoplánovým výstřelkem minulého století, který je hodný našich babiček. Prošly několika změnami a nyní jsou velmi oblíbeným doplňkem, který mnohdy dodá tu pravou stylovou tečku každému outfitu.

Jaký zvolit odstín a vzor?

Dnes to není jen o tělových nebo černých odstínech. Nabídka punčoch je naštěstí mnohem širší. Velmi oblíbené se stávají tělové kousky s černými aplikacemi – s puntíky, s proužky, s květinovými motivy, se srdíčky, s hvězdičkami. K „malým černým“ neexistuje lepší volba. Skvělé je, jak snadno se dá s motivy punčocháčů experimentovat, nutno však dbát na optické efekty, které jsou často neúprosné a nadělají více škody než užitku. Platí, že čím větší vzor, tím nelichotivější optický klam.

Na dívčí roztomilosti vám přidají jemné puntíky nebo dokonce romantická srdíčka, kterým musí podlehnout úplně každý. Proužky na punčochách jsou sice stylové, ale dokážou zradit více než kterýkoli jiný vzor, ale pokud jim přijdete na kloub, dáte přednost užším pruhům před těmi blokovými, nebo vsadíte na ty svislé, budete zářit.

A co květinové vzory?

I s květinami se dají rozehrát velmi zajímavé kombinace. Můžete na sebe upozornit jen drobným kvítkem nad kotníkem nebo nechat rozkvést celé své lýtko. Růže, kopretiny, lilie – jak kdo bude chtít. Největším hitem, ale také nejodvážnější alternativou, jsou bezpochyby punčochy s motivem krajky. Samy o sobě jsou velmi výrazné a netřeba je ladit s dalšími neméně výraznými prvky.

Nestárnoucí klasikou, ač výraznou, jsou stále obyčejné punčochy, za to sytých barev, které rozbijí celkový ponurý model. Modrá značí nezávislost, žlutá uvolněnost, růžová vyzývavost. Vyberte si podle nálady a vyjádřete svůj postoj barvou.

Dvoubarevné punčochy budou in v létě

Jste módním fajnšmekrem se smyslem pro nadčasovost, který poutá pozornost? Pro vás jsou tu designéři, kteří letos zašli ještě o něco dál a přišli na trh se žhavou novinkou. Nemuseli pro tento nápad chodit nijak daleko. Dvoubarevné punčochy jsou absolutní špičkou a čekají na svůj letní boom. Vrchní část je ve tmavém odstínu, spodní část ve světlejším. Bohužel, prozatím je v Čechách dostupnost takto hravého doplňku minimální, ale i to je jen otázka času.

Dámské punčocháče Lindex

Foto: asos.com, lindex.com

Baleríny mají své místo v botníku
Máte nové letní šaty?
Dámské sukně nikdy nevyjdou z módy


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.