Slušivé legíny

Dámské legíny

Legíny tu jsou v různých módních obměnách už několik desítek let, nicméně ten pravý boom zažívají až teď během posledních pár let. Legíny jsou velmi zajímavým trendem, protože stejně jako mají své zaryté obdivovatele (a nositele), tak stejnou měrou přispívají kritikou i jejich odpůrci. Možná je to tím, že ten skutečný um jejich nošení není všem lidem zcela vlastní.

Noste legíny správně

V souvislosti s legínami se naskýtají hned čtyři neodpustitelné prohřešky.

Legíny se nehodí pro každou ženu

Prvním je jejich zaměňování s klasickými kalhotami. Zcela běžně lze v ulicích potkat ženský zadek napasovaný do legín a zkombinovaný s krátkým tričkem. Těžko říct, zda je to skutečný trend nebo výstřelek hodný zatracení. V dnešní době, kdy jsou k sehnání cigaretové kalhoty, skinny, superskinny nebo jeggins, je k nepochopení, proč ženy vystavují své tělo takovým „nahým“ způsobem.

Kvalita je velmi důležitá

S nahotou přímo souvisí i druhý legínový hřích – nekvalitní materiál. Pokud jste neinvestovali dostatečný obnos peněz, může se stát, že v jistých částech těla – zadek, stehna – se může materiál natáhnout a odhalit tak, co skrýváte pod rádoby sexy modelem.

Zvolte správný materiál

Dalším kamenem úrazu je bezesporu špatný materiál. Nepopiratelnou výhodou legín je pohodlnost, nicméně každá žena by měla disponovat trochou soudnosti a volit alespoň tlumené barvy a matné materiály. Bohužel se do popředí dostávají výrazné odstíny, vzory a různé střihy, což jsou kousky pouze pro skvělou postavu. Některé ženy však nedbají jakýchkoli pravidel a jdou slepě za trendem, aniž by si uvědomily, že jim to může spíše uškodit. Ale je pravdou, že pokud má žena gazelí postavu a jistou dávku sebevědomí, jsou legíny např. se vzory květin velmi stylovou záležitostí, ale je otázkou, zda jen nepřiživují bod 1.

I na velikost si dávejte pozor

Posledním strašákem je špatná velikost, ať v pase nebo na délce. Větší velikost se u lemů roluje, menší se natahuje přes problémové partie a zařezává se, délka do půli lýtek zbytečně zkrátí nohy.

Legíny jsou někdy oříšek. Když ho však rozlousknete, stojí to za to!

Legíny

Foto: asos.com

Legíny
Baleríny 2012
Letní šaty 2012
Dámské sukně


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.