Šortkový kostým - trend na rok 2012

Šortkový kostým H&M

Není žádným překvapením, že s teplejším počasím se kromě jiného zkracuje hlavně naše oblečení. Co vás však už překvapit může, je aktuální přicházející módní trend – tento rok byste totiž neměly délku ubírat vašim sukním, ale kalhotám. A nejlépe těm patřícím ke kostýmům.

V obchodech se tu a tam šortkový kostým objevil už minulou sezónu, ale oblíbenější byly stále ještě plátěné nebo džínové šortky, které se však hodí spíše pro volnočasové aktivity nebo různá neformální setkání. Šortkový kostým je tak velmi příjemnou alternativou pro situace, které vyžadují určitý dress-code.

Není třeba chodit pro tento módní trend nijak daleko, jelikož se šortkový kostýmek promítl do většiny kolekcí pro jaro a léto 2012 a vzhledem k jeho raketově stoupající oblibě ho jen tak něco nesesadí. Samozřejmě, že černá barva popř. tlumenější odstíny modré představují kostýmovou klasiku, nicméně s příchodem jara je k mání nepřeberné množství barev, od jemných pastelových přes sytou červenou až po křiklavé modely. Záleží pouze na vás, zda na sebe chcete strhnout veškerou pozornost nebo být královnou elegance.

Správný střih je nutností!

Ruku v ruce s barvou jde dozajista střih, který musí být perfektně padnoucí jak u saka, tak u šortek, i zde je nabídka velmi rozmanitá. Sako lze sehnat volnější, projmuté, ozvláštněné broží či páskem, šortky disponují délkou těsně pod zadeček až po kolena, ať těsné, volnější, nebo dokonce balónového střihu. Vždy je však nutné mít na sebe před zrcadlem soudný pohled, protože i sebevětší trend dokáže uškodit, pokud se přeceníte a vaše proporce vás zradí přímo uprostřed rušné ulice.

Kde kostým pořídíte?

Před náletem na nejbližší obchodní centrum je dobré prolistovat si pro představu pár časopisů s ukázkami přímo z přehlídkových mol – doporučuji kolekce DKNY, Rebeccy Minkoff, Proenzy Schouler, z běžné konfekce výborně poslouží H&M, Lindex, apod.
Léto přichází, ukažte proto nohy v celé své kráse s kraťáskovým kostýmem, ale i nadále omračujte svou nekončící elegancí a nadčasovostí.

Sáčka a šortky Lindex

Foto: hm.com, lindex.cz
Podívejte se na:
Legíny
Plavky 2012
Tylová sukně


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.