Valentýn 2014 - svátek zamilovaných

Valentýn - svátek zamilovaných

25.1.2014
Ukázat svému milému či své milé, že jej/ji milujete, můžete i přes rok, ale v únoru to má své kouzlo. V polovině února se totiž slaví svatý Valentýn, proto se musí této příležitosti doopravdy využít. Valentýna můžete oslavit buď ve velkém stylu, nebo komorně při romantické večeři. Co vše si můžete vybrat?

Valentýn 2014 připadá na pátek 14.2.2014, což je přímo skvělé. Páteční večer může se svou drahou polovičkou skvěle strávit a nemusíte mít obavy, že by byl další den pracovní. Naopak si můžete udělat prodloužený víkend na horách nebo někde v cizině.

Romantická večeře ve dvou

Nejčastěji páry tráví Valentýna romantickou večeří. Na večeři si mohou zajít do restaurace, kde se podává valentýnské menu, nebo si připravit něco dobrého sami doma. Častěji večeři doma připravuje žena a poté si mohou vychutnat skvělou atmosféru při svíčkách. Následně tato situace svádí k mnoha věcem. Na večeři by se mělo připravit něco netradičního (ne to, co vaříte běžně) a lehkého na trávení.

Nezapomenout na dárek

Pokud si dáváte dárky k Valentýnu, nezapomeňte, že byste měli vybrat něco vhodného. Pokud jste již spolu nějaký ten rok, tak víte, co si k Valentýnu dáváte a pokud je to váš první svátek zamilovaných, vůbec není na škodu se předem (alespoň orientačně) domluvit. Není moc příjemná situace, když jeden koupí dárek za stovku a druhý za tisíce, proto je vhodnější ta domluva.

Obecně se ale spíše dávají menší valentýnské dárky, např. pro ženu je vhodný parfém, prádlo, lechtivé hračky, sladkosti nebo květiny a pro muže striptýz, parfém, kosmetika, prádlo, atd.

Valentýnský pobyt na horách nebo u moře

Nejen letos, když Valentýn vychází na prodloužený víkend, ale i v minulých letech byly vždy oblíbené valentýnské zájezdy. Většinou se jedná o krátké zájezdy, které trvají pár dní, po Evropě (do Paříže, Londýna či Říma), někde u moře nebo na horách. Nechybí ani zájezdy v Česku, protože i u nás najdete mnoho krásných míst, kde můžete strávit báječný víkend.

A nebo jej neslavit

Mnoho lidí tento svátek zamilovaných vůbec neslaví, protože se jedná o komerční záležitost, která původem pochází z USA. Není tedy důvod ji tady podporovat, protože to, že někoho máte rádi, můžete vyjádřit i jindy a jiným způsobem.
Záleží ale jen na vás, jak se k tomu postavíte.

Už víte, jak bude slavit Valentýna vy?

Foto: shutterstock.com

Doporučujeme také:
Jak se obléknout na pracovní pohovor
Jak se zbavit chloupků?
Jak na kulmování vlasů


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.