Wojas - kvalitní polská obuv

Boty Wojas

boty

Před revolucí v Polsku vyráběly obuv státní podniky, avšak po revoluci v roce 1989 tento průmysl začal upadat. Toho využil obuvník Wieslaw Wojas, který část podniku NZPS Podhale v Nowém Targu obnovil a začal vyrábět boty pod svým jménem Wojas. V roce 1990 pracovalo pro něj několik lidí a otevřel svou první prodejnu.

Prvním roce se u něj vyrobilo několik tisíc párů obuvi Wojas. Přizpůsobil se novým trendům, reagoval na požadavky zákazníků a vyráběl kvalitní obuv. Mezitím se zlikvidoval podnik NZPS Podhale a Wojas v roce 1994 odkoupil část jejich majetku. Jeho podnik ZPH WW zachoval i původní pracovní místa po státním podniku a navíc je během roku několikanásobně zvýšil.

V roce 1996 vznikla společnost Wojas Trade. Vyráběly se nové a kvalitní boty a vznikaly nové prodejny. Firma také začala expandovat do zahraničí. O rok později se přeměnila na Wojas a.s. a vstoupila i na burzu cenných papírů. Díky tomu začala rozšiřovat množství prodejen a rozšiřovat závod, což se dál také kvůli zvýšené poptávce vyplatilo.

Výhodou je, že se boty Wojas vyrábějí v Polsku na místě, kde se původně vyráběly boty za starého režimu. Zdejší areál se poněkud rozšířil a zmodernizoval. Nyní tam pracuje více než 500 lidí a ročně vyrobí desítky tisíc párů obuvi.

Kvalitní kožené boty Wojas jsou vždy vyráběny podle posledních módních trendů. Najdete u nich jak obuv pro ženy, tak i pro muže. Vyrábí všechny styly, aby se boty hodily k různým příležitostem (společenské, volnočasové, módní i pohodlné). Tato poměrně nová značka si našla mnoho příznivců, kteří ji velmi často kupují.

boty

Prodejny Wojas najdeme nejen v Polsku (tam jich má 65), ale i na Slovensku (8), Česku (2) nebo Maďarsku. Boty se ale ve velkém vyváží i do USA, Irska, Francie, Německa, Ruska a Litvy. Vývoz tvoří téměř 20 % produkce.

U nás si můžete koupit boty Wojas zatím ve dvou prodejnách a to v Praze v těchto obchodních centrech: OC Palladium a OC Letňany.
Na Slovensku je to v těchto městech: Dunajská Streda, Žilina, Liptovský Mikuláš, Bratislava.

Nyní Wojas nevyrábí pouze obuv, ale i kožené opasky, kabelky, peněženky a tašky. Všechno je vyrobené v Polsku.

Foto: wojas.pl

Podívejte se na:
Podzimní boty od Deichmanna
Stylové boty Tamaris
Levis - kvalitní džíny


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.