Podzimní boty 2012

Boty na podzim

Blíží se podzim a s ním i nová kolekce bot na podzim. Co bude v roce 2012 v módě? Co je nutné si pořídit, abyste byla in? Budou to lodičky, kozačky, tenisky, baleríny i mokasíny.

Pro mladé se hodí tenisky

Pod pojmem tenisky si nemusíte hned představovat modely od předních světových značek, pro které je sportovnější obuv předním artiklem. I když je pravda, že boty značek Adidas, Nike nebo Reebok jsou jakousi klasikou a neměly by chybět v žádném botníku, není nutné směřovat svou pozornost pouze tímto směrem. Pokud jste veselejší povahy, zpestřete si celodenní chození výraznou barvou, která bude na podzim 2012 velmi populární.

Ideální volbou jsou také conversky hrající všemi barvami. Jsou na trhu již mnoho let a nutno podotknout, že v současnosti je jen málo teenagerů, kteří by je v jejich plátěné podobě nevlastnili. Pro starší ročníky jsou kožené kousky, které s vámi přežijí i chladnější měsíce. Příjemnou alternativou, která si v posledních letech razí cestu vpřed, je bezesporu značka Keds. Paleta nabízených barev je opravdu nekonečná. Vyznačují se barevným, většinou bílým, předělem v přední části boty a bílými tkaničkami. Kousky s puntíky či srdíčky jen nenásilně poukazují na vaši nespoutanost.

Zase ty baleríny a mokasíny

botyAni na podzim však nemusíte zapomenout na oblíbené baleríny a jim velmi podobné mokasíny. Nemusíte se bát, že byste zabředly v příliš sofistikovaném nebo přestárlém stylu. Ano, dříve byly výsadou spíše dam o generaci starších, nicméně dají se sehnat i velmi povedené a mladistvě vypadající kousky, např. od značky Fly London, Deichmann, Baťa či jiné značky. Bota je uzavřeněnější a k cigaretovým kalhotám opravdu ideální.

Vyměňte letní kozačky za podzimní kozačky

Zkraje podzimu dozajista využijete i letní kozačky, většinou krásně měkké, ze semiše, jemných barev a s originálním dírkováním. Když ale teploty klesnou pod snesitelnou hranici, přichází na řadu kozačky na podzim nebo zimu se vším všudy. Samozřejmě nikdy nespojíte všechny trendy v jeden model, budete se tak muset rozhodnout nebo investovat.

Kozačky na podpatku jsou elegantní a pro jisté situace nepostradatelné, na ledem pokryté chodníky v nich však zřejmě nestoupnete. Dovoleny jsou vykukující kožešinky, přezky, šněrování, výšivky, výška těsně pod kolena, kotníky i do půli stehen. Prim hrají robustnější boty, těsně nekopírující lýtko s výraznými švy, z pravé kůže nebo její dobré imitace. Velmi IN budou luxusní odstíny, výrazné, ale stále přirozené pro použité materiály. Barvám se ale i tak meze nekladou, zapomeňte ale na ty příliš výrazné, které jsou vhodné spíše pro kotníčkovou obuv.

Podzim 2012 bude barevný

Co se bláznivých barev a šílených vzorů týče, určitě jako podzimní boty užijete i holínky, trend posledních pár let, který v cestě za dobitím módního nebe nabral nebezpečnou rychlost. Dejte prostor puntíkům, pruhům, kytičkám nebo velmi nadčasovému vzoru tolik typickému pro značku Burberry.

Chcete-li však nechat svá lýtka na odiv okolnímu světu, jsou tu pro vás kotníčkové kozačky a lodičky, a opět v elegantnější i všednější podobě. Co se podpatků týče, inspirujte se současnými trendy a získejte pár centimetrů navíc díky módním klínkům a platformám. Do módy přicházejí i válenky.

Zatím jen několik fotek podzimní obuvi na ochutnání. Brzy zde doplníme další.

Podzimní boty

Foto: deichmann.com.
Podívejte se na:
Podzimní kabáty na rok 2012
Boty Crocs jsou prostě skvělé
Tylová sukně


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.