Podzimní kabáty

Kabáty Lindex

kabátČas plyne jako voda a kolikrát se člověk ani nenaděje a ohlíží se za dalším rokem. Prázdniny, moře, festivaly... jsou pryč a je tu podzim. A s ním i potřeba nakoupit nové oblečení na podzim. Je třeba popřemýšlet nad nějakým podzimním svrškem, ve kterém, po nos zachumlané, přežijete nejpochmurnější měsíce roku.

Ze začátku vám postačí arsenál připravený pro jarní vycházky. Když se ale začnou ozývat první mrazíky, přidá se déšť a studený vítr, bude třeba vytáhnout proti nepřízni počasí silnější kalibr. A že je letos opět z čeho vybírat. Podzimní stálicí, která si získává další a další příznivce jsou kožešinkové vesty a bundy. Už pohled na ně zahřeje. Většinou jsou podzimní kabáty ozvláštněny páskem, který rozbije monolitickou siluetu. Je jedno, zda se rozhodnete pro „dlouhosrstý“ či „krátkosrstý“ model, zda budete věrná jedné barvě nebo upřednostníte zvířecí vzor.

Stejně jako po mnoho předešlých sezón, i letos budou IN kabáty do půli stehen, s dvouřadým zapínáním a jakýchkoli barev. Pro formální záležitosti se hodí béžová, hnědá a černá. Když ho doladíte kožešinovým límcem, který je i tento rok velmi populární, budete platit za velmi nadčasovou. Pro uvolněnější situace můžete zvolit šílené barevné variace kabátů, od žluté, přes sytě růžovou po volnomyšlenkářskou zelenou. Experimenty jsou povoleny, použijte pásky, brože, zvedněte límce, nebojte se výšivek ani bordur. Na spodní části kabátu si pohrajte se sklady a volánky, které nemají sice moc lichotivý efekt, ale zapadají do dívčího stylu a budete v nich neskonale roztomilá. Absolutním módním guru budete, když obléknete podzimní kabát se zkrácenými (možno i postupně se rozšiřujícími) rukávy a doplníte pletenými návleky nebo dlouhými rukavicemi.

Pro vyznavačky aktivního způsobu života jsou na trhu softshellové bundy, jejichž cesta na vrchol byla velmi strmá a jak se zdá téměř neotřesitelná. Nepromoknou, neprofouknou, signalizují styl a pohodu. Už dávno neplatí, že je sportovní oblečení zpravidla nudných střihů a fádních barev. Prozkoumejte a třeba jim přijdete na chuť.

Vzhledem k tomu, že podzim není zdaleka jen o kabátech, ale nutno přibrat i spoustu doplňků, které vás zahřejí, neopomíjejte je. Háčkové barety, robustní šály, rukavice – a pokud jste alespoň trochu zručná, vezměte jehlu a nit a ozdobte se sama.

Foto: lindex.com, victoriassecret.com

Podívejte se také na:
Podzimní bundy 2012
Plesové šaty
Humanic
Boty Crocs
Džínová sukně
Tally Weijl


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.